چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۴

کشف دایناسوری کوچکتر از تلفن همراه (+عکس)

دایناسور

اندازه فسیل تنها 10 سانتی متر بوده و کوچکترین دایناسوری است که تاکنون کشف شده است.باستان شناسان این فسیل را در حفاری های انجام شده ماداگاسکار یافته و تحت بررسی قرار داده اند.

قدس آنلاین: باستان شناسان موفق به کشف فسیل دایناسوری 237 میلیون ساله شده اند که کوچکتر از تلفن های همراه امروزه بوده است. 

به گزارش وایرد، این دایناسور کوچک که به نام علمی "کنگونافون" شناخته شده است از گونه خزندگان  به شمار می آید در تصویر بازسازی شده این دایناسور اندازه حیوان را در مقایسه با اندازه دست انسان نشان میدهد.

"کریستین کامرر" محقق دیرینه شناس موزه علوم طبیعی کارولینای شمالی در این باره گفت: اندازه این دایناسورها و زیبایی شان باعث می شد اگر امروز وجود داشتند به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شدند.

کشف دایناسوری کوچک

اندازه فسیل تنها 10 سانتی متر بوده و کوچکترین دایناسوری است که تاکنون کشف شده است.باستان شناسان  این فسیل را در حفاری های انجام شده ماداگاسکار یافته و تحت بررسی قرار داده اند.

دایناسور کوچک با پاهای عقب خود پرش های کوتاهی انجام داده و با دندان های میخی اش حشرات را شکار می کرد به همین دلیل لقب "قاتل کوچک " را از آن خود کرده است.

منبع: عصر ایران

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.