چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۵

وزیر خارجه آمریکا: اجازه نمی‌دهیم لبنان به یک کشور وابسته به ایران تبدیل شود/ درباره حادثه نطنز اظهارنظر نمی‌کنم

پامپئو

وزیر امور خارجه آمریکا با تأکید بر اینکه دولت متبوعش همچنان به اعمال فشار علیه حزب‌الله لبنان ادامه خواهد داد، از کشورهای دیگر خواست که مانند آمریکا حزب‌الله را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از شبکه خبری اسکای‌نیوز، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه در یک نشست خبری تأکید کرد که فشارهای آمریکا بر حزب‌الله لبنان ادامه خواهد یافت.

وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به آزادی پیش از موعد «قاسم تاج الدین» شخصیت نزدیک به حزب‌الله که از سال 2017 در آمریکا زندانی بود و اینکه آیا آزادی قاسم تاج‌الدین به معنای باز شدن راهی برای گفتگو با حزب‌الله است، اعلام کرد: «ما همه تلاش خود را برای اجرای تحریم‌ها علیه افراد تحریم‌شده، از جمله افراد مرتبط با حزب‌الله، انجام می‌دهیم. ما از همه کشورها خواسته‌ایم که حزب‌الله را فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهند.»

وی افزود: «ما همچنان اعتقاد داریم که حزب‌الله خطر بزرگی برای کشورهای غربی و متحد اصلی ما در منطقه یعنی اسرائیل به شمار می‌رود. اشتباه نکنید! فشارهای ما علیه حزب‌الله ادامه خواهد یافت و ما اجازه نمی‌دهیم که لبنان به یک کشور وابسته به ایران تبدیل شود.»

پامپئو در بخش دیگری از صحبت‌های خود بار دیگر خواستار تمدید تحریم‌های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران شد و ادعا کرد که تمدید نشدن این تحریم‌ها -که تنها سه ماه دیگر منقضی می‌شوند- به افزایش بی‌ثباتی در خاورمیانه منجر خواهد شد.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین در پاسخ به سؤالی درباره حادثه هفته گذشته در سایت هسته‌ای نطنز نیز اعلام کرد که در این خصوص اظهارنظر نمی‌کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.