سه‌شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴

رئیس سازمان جهاد کشاورزی:

پیش بینی برداشت۱۶۷ هزار تن پیاز در خراسان شمالی

پیاز

خراسان شمالی- رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: پیش بینی می‌شود امسال از سه هزار و ۵۰۰هکتار از کشتزارهای خراسان شمالی ۱۶۷هزار تُن پیاز برداشت شود.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی، دکتر عبداله یوسفی افزود: میانگین عملکرد تولید پیاز در کشور ۴۲تُن در هکتار است که این رقم در خراسان شمالی با ۱۰ تُن افزایش متوسط برداشت، ۵۲تُن در هکتار است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ۱۳۰هکتار در استان زیر کشت پیاز بذری رفته که عملکرد تولید بذر در هر هکتار ۸۰۰ تا هزار و ۷۰۰نیز می‌رسد.

وی با بیان اینکه کشت بذر پیاز در استان به لحاظ تنوع تولید و تأمین بذر استان وسایر استان‌ها از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار است، افزود: بیشترین سطح زیر کشت پیاز در استان مربوط به شهرستان مانه و سملقان با سطحی حدود دو هزار هکتار است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: ارقام پیاز قابل کشت در خراسان شمالی شامل زرد یا طلایی، سفید یا استرلینگ و رقم قرمز یا آذرشهری است که ۸۷درصد پیاز کشت شده در استان متعلق به رقم زرد است و این رقم به علت وزن مناسب، خاصیت ماندگاری دارد.

یوسفی در ادامه گفت: رقم قرمز یا آذرشهری بیشتر در شهرستان جاجرم، گرمه و مانه و سملقان کشت می‌شود و سطح زیر کشت آن حدود سه درصد کل مزارع پیاز استان را شامل می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.