سه‌شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰

دامداران خراسان رضوی با کمبود نهاده‌های دامی دست و پنجه نرم می‌کنند

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز بخش عمده‌ای از دامداران خراسان رضوی و نیشابور با کمبود نهاده‌های دامی روبرو هستند.

به گزارش قدس آنلاین،  هاجر چنارانی با اشاره به ظرفیت‌های صنعتی نیشابور اظهار داشت: یکی از مهمترین ظرفیت‌های نیشابور فعالیت در حوزه دامداری است اما مشکلی دیرینه‌ای که در این حوزه همچنان دامداران را آزار می‌دهد، کمبود نهاده‌های دامی است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یک چهارم تولید دام و محصولات دامی خراسان رضوی در نیشابور صورت می‌گیرد افزود: در این حوزه دامداران شهرستان نیازمند نگاه ویژه‌ای هستند و در تلاش برای رفع مشکلات هستیم.

چنارانی افزود: امروز ارزهای زیادی برای واردات دانه‌های روغنی و ذرت از کشور خارج می‌شود و باید پرسید اگر روش‌های نوین و مکانیزه در کشاورزی به کار گرفته می‌شد آیا نمی‌توانستیم از خروج این میزان ارز از کشور در این شرایط جلوگیری کنیم؟

وی به مشکلات کشاورزان خراسان رضوی و نیشابور در کنار دامداران اشاره و بیان کرد: در این حوزه نیز شاهد دستورالعمل‌های متفاوت و بعضا متناقض هستیم که زمینه نارضایتی و کلافگی کشاورزان را فراهم کرده است.

چنارانی عنوان کرد: باید وضعیت اشتغال را در منطقه از طریق روحیه دادن به جوانان و همچنین فراهم کردن زمینه اشتغال آنها افزایش داد اما از سوی دیگر شاهد هستیم که بسیاری از بازنشستگان در سازمان‌های مختلف با عناوین جدید به کار گرفته می‌شوند و این مهم در تضاد با اشتغال‌آفرینی برای جوانان تحصیلکرده است.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.