یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳

۱۴ نفر در تربت جام به تب کریمه کنگو مبتلا شده‌اند

تب کریمه کنگو

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: متاسفانه از میان ۲۳ بیمار مشکوک به تب کریمه کنگو، تست ۱۴ نفر مثبت اعلام شده و یک نفر هم جان خود را از دست داده است.

به گزارش قدس آنلاین، محمد افکار اظهار کرد: متاسفانه از میان ۲۳ بیمار مشکوک به تب کریمه کنگو، تست ۱۴ نفر مثبت اعلام شده و یک نفر هم جان خود را از دست داده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری تب کریمه کنگو در این شهرستان، مردم عزیز توجه داشته باشند تا به خاطر سهل‌انگاری به این بیماری مبتلا نشوند، زیرا این ویروس می‌تواند بسیاری از حیوانات را مبتلا کند و در صورت تماس انسان با حیوان ناقل به این بیماری مبتلا شوند.

وی بیان کرد: از علائم قابل توجه این بیماری سردرد شدید، تب و لرز و خونریزی زیرپوستی ناگهانی است که بسیار شبیه به ویروس کوید ۱۹ است، بنابراین اگر مردم چنین علائمی داشتند حتما به مراکز درمانی مراجعه کنند، زیرا علت فوت همشهری عزیزمان هم به دلیل دیر مراجعه کردن به مراکز درمانی بوده است.

افکار خاطرنشان کرد: این ویروس از طریق گزش، له‌ کردن کنه با دست، ارتباط با دام آلوده، مصرف گوشت نیم پز، نگذاشتن ۲۴ساعت گوشت در یخچال و خام خوری جگر به انسان انتقال می‌یابد، بنابراین مردم دقت کافی را داشته باشند تا مبتلا نشوند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: اگر کسی می‌خواهد گوسفندی را قربانی کند، حتما در انجام ذبح تمام اصول بهداشتی را رعایت کند و همچنین دام‌های خود را از مراکز مجاز وسایر مکان‌هایی که از سوی شهرداری اطلاع‌رسانی شده، تامین کنند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.