چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۷

اعلام دوهفته حالت فوق العاده در پایتخت لبنان

عون

جلسه شورای عالی دفاع لبنان بامداد چهارشنبه در بعبدا به ریاست «میشل عون» رئیس جمهوری این کشور برگزار و تصمیماتی از جمله اعلام سه روز عزای عمومی و تعطیلی در لبنان اتخاذ شد.

قدس آنلاین:در این جلسه فوق العاده که به منظور بررسی انفجار بندر شهر بیروت برگزار شد، حاضران ابتدا برای ادای احترام به قربانیان حادثه انفجار در بندر بیروت، یک دقیقه سکوت کردند.
میشل عون در آغاز جلسه شورای عالی دفاع لبنان گفت: فاجعه بزرگی در لبنان رخ داده و هدف ما اتخاذ تدابیر قضایی و امنیتی در این خصوص است.
شورای عالی دفاع لبنان، بیروت را یک شهر آسیب دیده اعلام و به دولت توصیه کرد که شرایط فوق العاده در کشور اعلام کند.
در جلسه شورای عالی دفاع لبنان تصمیم گرفته شد که نیروهای ارتش مسئولیت امنیت بیروت را برعهده بگیرند و نیز حالت فوق‌العاده تا دو هفته در بیروت ادامه یابد.
همچنین کمیته تحقیق درباره فاجعه بندر بیروت تشکیل می‌شود و گزارش خود را ظرف مدت پنج روز آماده خواهد کرد.
شورای عالی دفاع لبنان تأکید کرده است؛ مسؤول انفجار بیروت بشدت مجازات خواهد شد.
وزیر اقتصاد لبنان در پایان این جلسه گفت: آسیب زیادی وارد شده و سیلوهای نگهداری گندم به دلیل این انفجار از بین رفته است.

در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده‌ عصر سه‌شنبه در یکی از انبارهای مواد محترقه واقع در بندر بیروت، انفجار مهیبی در انبارهای مجاور حاوی نیترات آمونیوم رخ داد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت لبنان تاکنون در پی این انفجار دستکم ۷۳ نفر کشته و بیش از سه هزار و ۷۰۰ نفر زخمی شدند.

پیش‌تر «حسان دیاب» در پی وقوع انفجار در بندر بیروت و کشته و زخمی شدن  شماری از شهروندان لبنانی روز چهارشنبه را عزای عمومی در کشور اعلام کرده بود.
در همین ارتباط،‌ شورای عالی دفاع لبنان بامداد چهارشنبه در جلسه فوق العاده خود به ریاست «میشل عون» سه روز عزای عمومی و تعطیلی ادارات دولتی را در این کشور اعلام کرد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.