چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷

ثبت نام ۶ هزار تبعه خارجی در خراسان رضوی برای دریافت شناسنامه ایرانی

شناسنامه

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: تاکنون ۶ هزار خانواده اتباع خارجی استان دارای مادر ایرانی و متقاضی دریافت شناسنامه در سامانه مربوطه ثبت نام کرده اند.

به گزارش قدس آنلاین، محمدتقی هاشمی اظهار کرد: پس از ثبت نام این افراد در سامانه، براساس پروتکلهای بهداشتی و برای جلوگیری از ازدحام آنان به آنها فرصت داده شده تا در دفاتر هفتگانه در مشهد حاضر شوند و فرم های ۱۵ گانه را در این دفاتر تکمیل کنند تا پرونده آنان به اداره کل اتباع ارسال شود.

وی ادامه داد: با ارجاع پرونده از این اداره کل به اداره ثبت احوال و سپس انجام استعلام های مختلف از مراجع امنیتی و تعیین شده در قانون، پاسخ مثبت یا منفی برای دادن تابعیت ایران به فرزندان حاصل از ازدواج بانوان ایرانی با اتباع خارجی به این افراد ابلاغ می‌گردد.

مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: اگر این افراد پاسخ منفی بگیرند مطابق قانون حق اعتراض برای آنها محفوظ است و می‌توانند به کمیسیون مربوطه در وزارت کشور مراجعه و برای درخواست خود تشکیل پرونده دهند.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود حدود ۵۰ هزار نفر در خراسان رضوی بر اساس قانون اعطای تابعیت به فرزندان مادران ایرانی که با اتباع خارجی ازدواج کرده‌اند، شناسنامه ایرانی تعلق گیرد. 

هاشمی ادامه داد: فرایند اعطای تابعیت به این اقشار از افتخارات دولت تدبیر و امید است که طی آن پرونده ۴۰ ساله‌ای را با همکاری مجلس شورای اسلامی به سرانجام رساند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.