دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴

انتشار ۸۶ اثر پژوهشی درباره معصومین(ع) توسط بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی

بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس

بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی از ابتدای تاسیس تاکنون ۸۶ اثرپژوهشی را با موضوع زندگینامه معصومین(ع) منتشر کرده است.

به گزارش قدس آنلاین، از جمله رسالت‌های مهم بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، احیای علوم و معارف اهل بیت(ع) است که از سال ۶۳ و از آغاز تاسیس این مرکز تاکنون آثار بسیاری با موضوع زندگی، فرهنگ و سیره امامان معصوم(ع) در این مرکز به زبان های مختلف عربی، انگلیسی، اردو و فارسی تالیف یا ترجمه شده و در اختیار مخاطبان غیر فارسی زبان قرار گرفته است.
«از علی آموز اخلاص ادب»، «اسما و القاب امیرالمومنین(ع)»، «امام باقر(ع) جلوه امامت در افق دانش»، «امام حسین(ع) و پگاه پیروزی»، «امام محمد بن علی الجواد(ع)»، «امام هادی(ع) زندگی سرشار از جهاد و معجزه»، « پیامبر مهربانی»، «جانشینی حضرت محمد(ص)»، «حکومت امام علی(ع)» و... برخی از آثاری است که با محوریت زندگی نامه معصومین(ع) به زبان فارسی چاپ رسیده است.
«ائمتناهم عبادالرحمن»، «الامام المهدی(عج) فی القرآن و السنه»، «الامام الحسن المجتبی(ع) فی مواجه قریش»، «بشائر الامام المنتظر فی الکتاب و السنته و الاثر»، «رجوع الرکب بعد الکرب»، «وفاء الاماء» و.. نیز از جمله آثاری است که با محوریت یاد شده به زبان عربی منتشر شده است.
همچنین برخی از این آثار به زبان‌های انگلیسی و اردو به چاپ رسیده که می توان به عناوینی همچون «امام سجاد(ع) پیشوای چهارم»، «خلاصه‌ای از زندگی پیشوایان اسلام(ص)»، «راه علی(ع)»، «زندگی امام جعفر صادق(ع)»، «گزیده چهارده اختر تابناک حضرت محمد(ص)» به زبان انگلیسی و «فضائل مولا از زبان نبی(ص)» به زبان اردو اشاره کرد.

منبع: آستان نیوز

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.