یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۹

اشتیاق کلینتون برای حضور در کابینه بایدن

کلینتون

«هیلاری کلینتون» نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2016 ایالات متحده و وزیر خارجه پیشین این کشور ابراز تمایل کرده در صورت پیروزی «جوبایدن» نماینده حزب دموکرات در انتخابات 2020 در کابینه او حضور داشته باشد.

به نوشته قدس آنلاین به نقل از وبگاه «پیپل» هیلاری کلینتون در اینباره گفته که در صورت پیروزی جو بایدن در انتخابات نوامبر (آبان) آماده کمک به اوست. کلینتون گفت: «به هر شکل  ممکن آماده کمک هستم، زیرا بر این باورم اینک برهه ای است که هر  آمریکایی، جدا از حزب، سن و سال، نژاد و جنسیت،  باید بخواهد مشکلات کشور را حل کند.»

هیلاری کلینتون در زمینه حضور «کامالا هریس» به عنوان معاون جوبایدن نیز ابراز امیدواری کرد که  با حضور وی پوشش اخبار مشارکت زنان در انتخابات ریاست جمهوری کمتر ناچیز شمرده شود.

هیلاری کلینتون همچنین گفت، اگر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی ایالات متحده در انتخابات آبان ماه ببازد، به آسانی شکست را نخواهد پذیرفت.

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا  چندی قبل نیز در خصوص احتمال باقی ماندن دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور در کاخ سفید با وجود شکست در انتخابات هشدار داده بود.

کلینتون در مصاحبه با «سی‌اِن‌اِن» گفت: «نمی‌خواهم مردم را بترسانم اما می‌خواهم که آماده باشید. تمام دلایل لازم را دارم که باور داشته باشم ترامپ درصورت شکست، به آرامی در تاریکی شب محو نخواهد شد. او تلاش خواهد کرد که ما را سردرگم کند. او تلاش خواهد کرد همه نوع پرونده قضایی را پیش بکشد.» 

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.