دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶

نظارت ۲۰۳ گروه بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در مشهد

عزاداری محرم

۲۰۳ گروه بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری‌های حسینی طی ماه‌های محرم و صفر در مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد نظارت دارند.

به گزارش قدس آنلاین، مدیر گروه بهداشت محیط حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد  گفت: ۱۲۰ گروه بهداشتی از این تعداد در شهر مشهد و بقیه در ۱۳ شهرستان دیگر زیرپوشش این دانشگاه فعالیت خواهند داشت.
علی اصغر حسنی افزود: در این راستا بیش از ۴۸۰  بازرس و کارشناس بهداشتی بر اجرای پروتکل‌ها و موازین بهداشتی در شرایط کرونایی طی ماه‌های محرم و صفر نظارت دارند.

وی ادامه داد: براساس پروتکل‌های بهداشتی برپایی مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا در مکان‌های مسقف ممنوع است و فقط در مکان‌های روباز و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی میسر است.

مدیر گروه بهداشت محیط حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: براساس دستورالعمل‌های ابلاغی رعایت فاصله‌گذاری بین شرکت کنندگان مراسم عزاداری از هر چهار طرف دستکم ۲ متر با حداقل میزان تجمع می‌باشد.
وی افزود: سقف مدت زمان برگزاری مراسم عزاداری ۲ ساعت است و در این مدت هرگونه پذیرایی ممنوع خواهد بود.
حسنی ادامه داد: همچنین برپایی هر نوع ایستگاه‌ صلواتی توزیع نذورات و چای در تمامی استان‌ها و شهرستان‌های کشور ممنوع اعلام شده است.
وی گفت: استفاده از ماسک به صورت مستمر در زمان برگزاری مراسم، ممنوعیت جابه‌جایی هیات‌ها و حرکت دسته‌ها، ممنوعیت استفاده از طبل، سنج و وسایل مشابه در زمان برگزاری مراسم، سینه‌زنی و زنجیرزنی در محل مراسم بدون جابه‌جایی و ضرورت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در مراسم عزاداری  مورد تاکید است.
مدیر گروه بهداشت محیط حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در ایام محرم و صفر امسال هیات‌های مذهبی برای برپایی مراسم خود باید از سازمان تبلیغات اسلامی مجوز بگیرند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.