چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰

تحویل 9000 تخته فرش حرم امام رضا(ع) به هیئات مذهبی مشهد

محرم

معاون خدمات زائرین حرم مطهر رضوی گفت: در راستای کمک به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، برای نخستین بار در محرم امسال 9 هزار تخته فرش به هیئات مذهبی، مساجد و حسینیه‌های شهر مشهد توسط آستان قدس رضوی به‌صورت امانی تحویل داده شد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از آستان نیوز امین بهنام با بیان اینکه  9 هزار تخته فرش حرم امام رضا(ع) به هیئات مذهبی مشهد به صورت امانی داده شده است، اظهار کرد: با توجه به دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر اجرای مراسم‌های عزاداری در فضای باز با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، امسال 9 هزار تخته فرش 6 و 12 متری به هیئات مذهبی، مساجد و حسینیه‌های شهر مشهد برای اجرای مراسم‌های عزاداری واگذار شد.

معاون خدمات زائرین حرم مطهر رضوی بیان کرد: سال گذشته بالغ‌بر یک هزار و 500 متر تخته فرش در دهه پایانی ماه صفر به ایستگاه‌های صلواتی بین‌راهی تحویل داده شد که امسال با توجه به حجم درخواست‌های افراد برای دریافت فرش‌ها این اقدام به‌طور ویژه در دستور کار قرار گرفت.

بهنام افزود: فرش‌های امانی پس از پایان مراسم عاشورای حسینی به کارگاه فرش کنه بیست برای گندزدایی و شستشو تحویل داده می‌شود تا مجدداً برای مراسم‌های دهه پایانی ماه صفر در داخل حرم مطهر و یا ایستگاه‌های بین‌راهی استفاده شود.

وی اضافه کرد: در مناسبت‌های پیش رو و همچنین نمازهای یومیه و انجام فرایض عبادی بالغ‌بر 80 هزار مترمربع از صحن‌ها حرم مطهر امام رضا(ع) مفروش می‌شود.

 انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.