دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶

قوه قضائیه پیگیر تخلفات وزیر سابق راه و شهرسازی/ طرح "تامین مسکن" در راه است

اقبال شاکری

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان " تخلفات وزیر سابق راه و شهرسازی توسط قوه قوه قضائیه در حال پیگیری است" گفت: طرح "تامین مسکن" توسط مجلس یازدهم در حال تدوین است.

قدس آنلاین؛ اقبال شاکری با بیان این‌که تأمین مسکن مناسب برای مردم را تنها راه برون‌رفت از مشکلات بازار مسکن است، اظهار کرد: مسکن باید متناسب با توان مالی مردم باشد. این معضل در دوره کنونی وحشتناک‌تر از هر زمان دیگر است.

وی بابیان این‌که مقصر اصلی وزیر سابق راه و شهرسازی است که تخلفات وی در مجلس و قوه قضائیه در حال پیگیری است، افزود: وقتی‌که وزیر از مجلس رأی اعتماد می‌گیرد، یعنی مسئولیت موضوعات مربوطه را پذیرفته است، ولی وقتی کار را رها می‌کند، باید مورد بازخواست قرار گیرد.

وی با اعلام اینکه اگر وزیر تأکید می‌کرد قادر به اجرای برنامه‌ها نیست، قطعاً رأی اعتماد نمی‌گرفت، از طرحی در کمیسیون عمران مجلس با عنوان «تأمین مسکن» خبر داد و گفت: هم‌وغم باید بر جبران کمبود عرضه مسکن باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این‌که مالیات بر خانه‌های خالی اقدامی با تأثیرات جزیی است، اضافه کرد:‌ اگر این مالیات ستانی از ۵۰۰ هزار واحد دریافت شود، التهاب کنونی را می‌کاهد. این‌ها فقط بخشی از اقدامات مجلس یازدهم است، در این راستا مجلس تلاش دارد مسکن از حوزه سرمایه‌ای خارج و به کالای مصرفی تبدیل شود.

شاکری بابیان اینکه پیش‌نویس این طرح در کمیسیون عمران مجلس نوشته‌شده است، افزود: ابتدا باید مسکن مناسب با توانایی مردم را در دو حوزه تملک و اجاره تأمین کنیم. این مهم در طرح مذکور دیده‌شده و لذا نقل و انتقالات باید به سمتی رود که مسکن از شکل سرمایه‌ای خارج شود.

شاکری همچنین یادآور شد: مصالح اصلی ساخت مسکن در این طرح دیده‌شده و همچنین صدور پروانه و سند تفکیکی که همواره برای مردم دردسرساز بود، موردتوجه این طرح است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.