یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۲

ترامپ همچنان ۱۰ درصد از بایدن عقب است

بایدن و ترامپ

نتایج یک نظرسنجی سراسری در آمریکا نشان می‌دهد که «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری، ۱۰ درصد از رقیب جمهوری‌خواهش «دونالد ترامپ» جلوتر است.

به گزارش قدس آنلاین: بر اساس نتایج نظرسنجی «سی. بی. اس» و «موسسه یوگاو» که یکشنبه منتشر شد، ۵۲ درصد از رای‌دهندگان احتمالی اعلام کردند که به بایدن رای می‌دهند و ۴۲ درصد دیگر نیز گفتند که به ترامپ رای خواهند داد.

همچنین سه درصد از رای‌دهندگان اعلام کردند که هنوز «مطمئن» نیستند به چه کسی رای خواهند داد و سه درصد نیز گفتند که به نامزد دیگری رای می‌دهند.

بر اساس این نظرسنجی، ۴۹ درصد از هواداران بایدن گفتند که «عمدتا بدلیل مخالفت با ترامپ» به پای صندوق‌های رای می‌روند و ۳۲ درصد دیگر از هواداران وی گفتند که به دلیل علاقه به بایدن به او رای خواهند داد.


همچنین ۷۳ درصد از هواداران ترامپ، علاقه به وی را علت اصلی رای‌دادن اعلام کردند و ۱۸ درصد نیز مخالفت با بایدن را علت اصلی حضور در پای صندوق‌های رای اعلام کردند.

بر اساس نظرسنجی سی. بی. اس و یوگاو، ۴۴ درصد از پاسخ‌دهندگان اعلام کردند که عملکرد اقتصادی بایدن بهتر خواهد بود اما ۴۵ درصد دیگر نیز گفتند که ترامپ عملکرد اقتصادی بهتری خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.