سه‌شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶

مجسمه‌های محوطه موزه هنرهای معاصر تهران در معرض نابودی است

موزه هنرهای معاصر تهران

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران درباره وضعیت محوطه پیرامونی موزه هنرهای معاصر و مجسمه های آنجا هشدار داد.

به گزارش قدس آنلاین، حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود در جلسه امروز ۱۸ شهریور شورای شهر در مورد وضعیت محوطه پیرامونی موزه هنرهای معاصر گفت: این موزه یکی از مهم‌ترین موزه‌های ایران و جهان است که گنجینه‌ای بسیار گران‌بها از بزرگ‌ترین هنرمندان دنیا همچون گوگَن، پیکاسو و… در آن نگهداری می‌شود، اما وضعیت مجسمه‌ها و آثاری که در محوطه بیرونی این موزه قرار دارد، مناسب نیست.

وی افزود: آثاری گران‌بها که میلیاردها تومان ارزش مالی دارد و اثر هنرمندان بزرگ جهانی است. اما متاسفانه شاهد آن هستیم که در چند دهه اخیر به دلیل آبیاری نادرست محوطه فضای سبز پارک لاله، این آثار هنری دچار فرسایش و خوردگی شده‌ و از مدت عمر مفید آنها کاسته شده است.

این عضو شورای شهر با بیان این که شیوه نادرست آبیاری در محوطه موزه، آسیب‌های جبران ناپذیری به این آثار فاخر که نمونه بعضی از آنها در دنیا کمتر یافت می‌شود وارد کرده است، اظهار کرد:  از شهرداری منطقه ۶، سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران و همچنین سازمان زیباسازی می‌خواهم که هرچه سریعتر در شیوه و نحوه آبیاری فضای سبز محوطه موزه تجدیدنظر کرده و روشی را برای آبیاری انتخاب کنند که خسارت بیشتری به این آثار گران‌بها و منحصربه‌فرد هنری وارد نشود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.