یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۶

قیمت «پیش‌خرید قبور» در آرامستان‌های مشهدمقدس چقدر است؟

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری مشهد

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری مشهد در مورد قیمت پیش خرید قبور و همچنین هزینه خدمات آرامستان‌ها توضیحاتی داد.

به گزارش قدس آنلاین، حجت‌الاسلام حسین مهدوی‌دامغانی اظهار داشت: به علت شیوع ویروس کرونا، آرامستان‌های مشهد چند ماهی تعطیل بود که با بهبود اوضاع از حیث شیوع ویروس، تصمیم ستاد کرونا بر بازگشایی آرامستان‌ها در روزهای شنبه تا چهارشنبه اجرایی شد اما کماکان روزهای پنجشنبه و جمعه، آرامستان‌های مشهد تعطیل بوده و از حضور شهروندان معذوریم.

وی افزود: در همین راستا، پیگیریهای لازم جهت راه‌اندازی مجدد سرویس‌های اتوبوس برای رفت و آمد شهروندان به آرامستان بهشت رضا(ع) انجام شده و این سرویس‌ها راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری مشهد بیان کرد: با وجود تعطیلی آرامستانها در روزهای پنجشنبه و جمعه، در بعداز ظهر روز پنجشنبه هفته جاری، سوم مهرماه، با قرارگیری در هفته دفاع مقدس، مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا در بهشت رضا(ع)، با حضور مردم و مسئولان انجام خواهد شد.

مهدوی دامغانی با اشاره به اینکه کماکان اجرای مراسم مرسوم مانند هفتم، چهلم و سالگرد اموات در آرامستان‌ها، ممنوع است، درباره هزینه خدمات آرامستانها خاطرنشان کرد: هزینه خدمات، باتوجه به درخواست مراجعان، متفاوت بوده و از یک میلیون تا کمتر از دو میلیون تومان متغیر است، شرایط اقتصادی جامعه، بر روی نرخ‌های خدمات آرامستان‌ها هم تاثیرگذار بوده است.

وی در مورد قیمت قبور تصریح کرد: در گذشته قبور بلوک‌های عمومی، با محدودیت همراه بود و در محل پیشنهادی سازمان، اموات دفن می‌شدند که در حال حاضر انتخاب محل قبر برای تدفین اموات در یک روز در بلوک‌های عمومی، از حدود چهار تا پنج بلوک عمومی امکانپذیر است، این مهم سبب شده تا تعداد کمی از شهروندان به استفاده از قبور همجوار که هزینه اضافه دارد، اقدام کنند و استفاده از قبور در بلوک عمومی نیز به جز هزینه خدمات کفن و دفن، هزینه دیگری ندارد.

مهدوی دامغانی گفت: قبور پیش خرید نیز شرایط خاص خود را دارد که قیمت آن در حال حاضر بسته به شرایط، از ۱۱ تا نهایتا ۴۰ میلیون تومان متغیر است.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.