جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۸

رویترز از جهش بی‌سابقه صادرات نفت ایران در سپتامبر خبر داد

نفت ایران

خبرگزاری رویترز گزارش داد که به رغم تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه ملت ایران، صادرات نفت این کشور در ماه سپتامبر افزایش چشمگیری داشته است.

قدس آنلاین: این خبرگزاری روز جمعه در گزارشی نوشت که داده‌های دریافتی از حرکت نفتکش‌ها نشان می‌دهد که صادرات نفتی ایران به رغم تحریم‌هایی که آمریکا پس از خروج برجام علیه ملت ایران اعمال کرده، در ماه سپتامبر (شهریور-مهر) به شدت افزایش داشته است.

براساس این گزارش، داده‌های سامانه تنکرزترکرز و دو شرکت دیگر نشان می‌دهد که صادرات نفت ایران رشد داشته اگرچه رقم‌های محاسبه شده تفاوت زیادی داشته و عددی بین ۴۰۰ هزار تا ۱.۵ میلیون بشکه در روز را نشان می‌دهد.

«سمیر مدنی» یکی از بنیان‌گذاران سامانه تنکرزترکرز به رشد صادرات نفتی ایران اشاره کرد و گفت که اکنون مجموع صادرات نفت و میعانات گازی ایران رقمی نزدیک به ۱.۵ میلیون بشکه در روز است و این رشد در یک و نیم ساله گذشته بی‌سابقه بوده است.

رویترز نوشت که این رقم دو برابر صادرات نفتی ایران در ماه اوت (مرداد-شهریور) بوده و ۱۱ درصد آن شامل نفت فوق سبک است. صادرات نفت ایران در ماه اوت بین ۳۰۰ هزار تا ۷۵۰ هزار بشکه در روز بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.