دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶

وزیر کشور: امروز موضوع امنیتی نگران کننده‌ای در هیچ کدام از مناطق کشور نداریم

رحمانی فضلی

رحمانی‌فضلی گفت: دلایلی که بُعد ملی پیدا می‌کند باید به شورای امنیت منتقل شود و الحمدلله امروز موضوع امنیتی خاصی در هیچ کدام از مناطق کشور نداریم.

قدس آنلاین: عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امروز در حاشیه نشست استانداران سراسر کشور درباره جزئیات این نشست، گفت: به لطف خداوند متعال امروز اجلاس استانداران تشکیل شد، گزارشی را استانداران با توجه به کمیته‌های تخصصی که در حوزه‌های امنیتی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تشکیل دادند و در راستای ضعف‌ها، قوت‌ها، موفقیت‌ها و عدم توفیق‌ها و دلایل آن ارائه کردند و بر مبنای این موارد تصمیماتی اتخاذ شد که امیدواریم این تصمیمات موثر باشد.

وی افزود: همچنین تحلیل‌های جامعی از شرایط کشور و اولویت‌هایی که باید در این شرایط رعایت شود بیان شد.

وزیر کشور با بیان اینکه اولویت اول ما در وزارت کشور امنیت داخلی است، اظهار داشت: تذکر داده شد که تمام موضوعاتی که مرتبط با امنیت داخلی است هم رصد مستمر شود و هم پیشبینی و پیشگیری در ارتباط با آن انجام شود.

رحمانی فضلی گفت: شوراهای تامین باید فعال‌تر از قبل باشند و هر کدام از مسائلی که مربوط به امنیت ملی می‌شود باید سریع به شورای امنیت کشور منتقل شود تا ما پیگیری کنیم.

وی با بیان اینکه بر اساس گزارش‌های استانداران به لطف خدا هیچ موضوع امنیتی نگران کننده در هیچ نقطه‌ای وجود نداشته و با زحمات دوستان نخواهیم داشت، گفت: در حوزه اقتصادی براساس گزارش استانداران، با توجه به عملیاتی بودن فعالیت‌های آنها در سطح استان‌ها و اشراف به مشکلات و ظرفیت‌ها، کماکان معتقدند که می‌توانند از این ظرفیت‌ها با واگذاری اختیارات بیشتر و قبول مسئولیت از طرف استانداران موفق تر عمل کنند.

وزیر کشور اظهار داشت: تبیین شد که روی نظام توزیع و نظارت و رفع موانع تولید و همکاری با همه واحدهای اقتصادی به ویژه بانک‌ها کار بیشتری شود تا در شرایطی کنونی که اولویت ما معیشت و وفور کالا برای مردم و فعالیت و تولید صنایع و کارخانجات و جلوگیری از بیماری است بتوانیم کار را پیش ببریم.

رحمانی فضلی اضافه کرد: در حوزه سیاسی در شرایط کنونی اولویت ما حفظ وحدت، انسجام، امید بخشی به مردم و تقویت روحیه مشارکت جویانه است.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات سال آینده، گفت: ما در مسیر حرکت به سمت انتخابات ۱۴۰۰ پیش می‌رویم، البته اصل ماجرا در این سال انتخابات ریاست جمهوری است، اما انتخابات خبرگان، شوراها و میاندوره ای مجلس را هم داریم، چون در انتخابات ریاست جمهوری فعالیت‌ها بعد ملی پیدا می‌کند اما انتخابات شوراهای شهر و روستا بعد محلی و منطقه‌ای دارد.

وزیر کشور تاکید کرد: دوستان به دلیل نوع قضاوت‌ها و داوری‌ها و نیز برخی رقابت‌های ستیزه جویانه که در برخی جاها وجود داشته نگرانی‌هایی از الان در این حوزه دارند و اعلام کردند که فضا باید مدیریت شود؛ در سطح ملی نیز ما پیگیر هستیم تا بستر انتخابات سالم و قانونی توام با امنیت را داشته باشیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در حوزه اجتماعی گزارشی از وضعیت آسیب‌های اجتماعی ارائه شد که خوب بود، افزود: هفته گذشته گزارش آسیب‌های اجتماعی را به شورای عالی انقلاب فرهنگی تقدیم کردیم که گزارش جامعی بود و دوستان پیشنهاد کردند که ما یک جلسه دیگر در شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور پیدا کنیم و گزارش قبل را کامل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه امیدوارم به لطف خداوند متعال با وحدت، همدلی، هماهنگی و تلاش بیشتر این شرایطی را که واقعاً برای مردم ما دشواری است بهبود ببخشیم، گفت: مردم از طرفی با کرونا مواجه هستند و نگرانی‌ها و آسیب‌های روحی درباره این بیماری دارند و تحت فشار هستند و از طرف دیگر تحریم‌ها، افزایش قیمت‌ها و بی ثباتی در بازار آنها را آزار می‌دهد، اما با همه اینها مردم ما دوست و دشمن را می‌شناسند، مقاومت و استقامت را پیش گرفته‌اند و ما هم به عنوان مسئول باید تلاش کنیم تا شرایط تسهیل شود و با تصمیمات غلط و اظهار نظرهای ناروا و اختلافات شرایط مردم را سخت‌تر نکنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.