چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰

سخنگوی وزارت خارجه:

آمریکا به جای ارائه پیشنهادهای توخالی دست از مسدود کردن پول‌های ایران بردارد

خطیب زاده

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با انتقاد از رفتار ریاکارانه مقامات کاخ سفید که از یک طرف پول‌های متعلق به مردم ایران در بانک‌های خارجی را مسدود کرده و از طرف دیگر ژست دلسوزی برای مردم ایران می‌گیرد، از آنها خواست پول‌های مسدود شده ایران را آزاد کنند.

قدس آنلاین؛ سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیامی توئیتری به مقامات آمریکایی توصیه کرد به جای تکرار پیشنهادهای پوچ و توخالی مبنی بر کمک به مردم ایران برای مقابله با کرونا، پول‌های ملت ایران در بانک‌های خارجی را آزاد کنند تا منابع لازم برای واردات غذا و دارو به ایران در بحبوحه همه‌گیری کرونا فراهم شود.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در توئیتر این پیام توئیتری خطاب به مقامات کاخ سفید نوشت: «یک پیشنهاد: عملتان را با حرفتان یکی کنید. از مسدود کردن حق مردم ایران برای استفاده از پول‌ خودشان که در کره جنوبی، عراق و ژاپن بلوکه شده دست بردارید تا در میانه این همه‌گیری کرونا برای خرید غذا و دارو استفاده شود.»

وی افزود: «موضوع ساده است. از «اوفک» (دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه ‌داری آمریکا) بخواهید به کره جنوبی اجازه دهد که پول ما را به کانال سوییس منتقل کند.»

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.