شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۷

مشهد در وضعیت بحرانی و قرمز کرونایی/ کنترل وضعیت موجود نیازمند مشارکت مردم است

کرونا

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با صدور بیانیه‌ای با اشاره به وضعیت بحرانی و قرمز کرونایی مشهد، تنها راه کنترل وضعیت موجود را مشارکت مردم دانسته است.

به گزارش قدس آنلاین، در بیانیه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد آمده است: از مردم شریف استان درخواست می‌کنیم از شرکت در هرگونه اجتماع اجتناب کنند، از ماسک استفاده نمایند، از سفر پرهیز و بهداشت دست‌ها را جدی بگیرند.

همشهریان عزیز، علیرغم تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی مدافعان سلامت در طول هشت ماه گذشته، شهر مشهد بار دیگر در وضعیت قرمز قرارگرفته و کنترل این وضعیت تنها با مشارکت شما مردم فهیم  میسر است.

در بیانیه‌ای ضمن تأکید بر موارد فوق اعلام‌شده است: از مهم‌ترین عوامل شعله‌ور شدن آتش کرونا و گسترش شیوع آن و پر شدن تخت‌های بیمارستان‌ها و افزایش تلفات عزیزانمان  حضور مردم در برنامه‌های جمعی و گروهی می‌باشد، بنابراین شهروندان برای کنترل این ویروس و مهار بیماری باید ضمن خودداری از شرکت در هرگونه مراسمی،   نکات بهداشتی فوق را به‌طورجدی رعایت نمایند.

مدافعان سلامت با تلاش شبانه‌روزی و ایثارگرانه در خدمت  به مردم و در خط مقدم مبارزه با کرونا در دو جبهه پیشگیری و درمان فعال  و در این مسیر تعدادی از همکاران عزیز پزشک، پرستار و پرسنل بهداشتی و درمانی جان خود را ازدست‌داده‌اند.

به‌طور حتم ادامه وضعیت روند افزایشی تعداد مبتلایان و بستری بیماران در مراکز درمانی موجب خستگی و تحلیل نیروی جسمانی پزشکان، پرستاران و تمامی افراد درگیر مبارزه با کرونا خواهد شد.

گفتنی است: طی دو هفته اخیر سیر افزایش تعداد بیماران و فوتی‌ها موجبات نگرانی جدی مدافعان سلامت شده و فقط در ۲۴ ساعت گذشته تعداد کل بیماران کرونایی بستری‌ در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بیش از ۶۷۰ نفر رسیده است که افزون بر ۲۰۰ نفر از مبتلایان بستری به علت وخامت شرایط جسمانی‌ نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند.

مؤکدا یادآوری می‌شود که هرگونه تجمعی صرف‌نظر از ماهیت تجمع، خطر رشد و گسترش بی‌رویه کرونا در این کلان‌شهر را به دنبال دارد و اگر  تعداد مبتلایان به‌یک‌باره افزایش یابد شرایط مشهد نیز مشابه بسیاری شهرهای دنیا غیرقابل‌کنترل خواهد شد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.