شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۱

ضرغامی: دعا می‌کنم خدا احمدی‌نژاد را به ما برگرداند/خاتمی می گفت اتهامات امیرانتظام به معنای جاسوسی نیست /اندیشه میرحسین می توانست ارزشمند باشد اما..

عزت‌الله ضرغامی

رئیس اسبق صدا و سیما می‌گوید: معتقدم انتخابات ریاست جمهوری یک فضایی ایجاد می کند که آدم ها می‌توانند با مردم حرف بزنند و اگر اتفاقاً کسی توانست با مردم حرف بزند و راه حل‌هایش را بگوید و موانع را به بدون سانسور و روتوش به مردم بگوید مردم همراهی می‌کنند.

به گزارش قدس آنلاین، عزت‌الله ضرغامی رئیس اسبق سازمان صدا و سیما و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در یک برنامه اینترنتی به نام (رو در رو) به پرسش‌هایی در خصوص سیاست داخلی کشور و برخی سیاسیون پاسخ داد.

ضرغامی گفت: بعد از پیروزی انقلاب تا آبان ۵۸ که لانه جاسوسی تسخیر شد، در کشور ما اتفاقات زیادی افتاد که هر کدام آنها می‌توانست یک انقلاب را نابود کند و بعد از آن معلوم شد هماهنگی و کارهای عملیاتی این غائله‌ها در لانه جاسوسی صورت می‌گرفت.

افشای رفتار آمریکا و تعمیق تفکر استکبار شناسی و استکبار ستیزی مردم خیلی به افشای عمومی مردم کمک کرد و اگر حادثه تسخیر لانه نبود، ضرباتی که از آمریکا می‌خوردیم حتماً سنگین‌تر بود.

رئیس اسبق صدا و سیما در پاسخ به عباس عبدی پیرامون اظهاراتش با این مضمون که ضرغامی در جریان اشغال لانه سال اولی بود، تصریح کرد: ایشان راست می‌گوید چون ما جزو سال اولی ها بودیم و نقش ما به اندازه نقش شما نبود، ولی شما که نقش اصلی داشتید و رئیس بودید، مقداری جایگاه خودتان را هم حفظ کنید و نگذارید فقط ضرغامی علیه آمریکا حرف بزنند و شما هم چهار جمله بگویید.

ضرغامی در پاسخ به این سوال که آیا عباس امیر انتظام جاسوس بود یا خیر، اظهار داشت: دستگاه قضایی آن موقع همواره نیروهای چپ بودند و با توجه به اسنادی که آن موقع درآمد، جاسوسی امیر انتظام قطعی شد و حکم هم در موردش صادر شد.

وی ادامه داد: برخی از اصلاح‌طلبان مثل آقای محمد خاتمی اشاره به این داشتند که اتهامات امیر انتظام به معنای جاسوسی نیست ولی قرائت دستگاه قضایی کشور که جریانات مختلف عمدتاً چپ سیاسی جزو آن بودند، موید مسئله جاسوسی بود. 

ضرغامی در پاسخ به پرسشی در مورد چگونگی ورودش به سپاه، بیان داشت: اول جنگ و در ‌دوران دانشجویی چون در برنامه رادیویی سپاه بودم، بخش زیادی از آن دوران را به جبهه می رفتیم و گزارش های جنگی تهیه می‌کردیم و سابقه من در صدا و سیما به ۲۱ سالگی بر می‌گردد. بعد احساس کردم که می‌توانم کارهای جدی‌تری انجام دهم؛ لذا در حوزه تحقیقات و تولید صنایع موشکی وارد شدم و به وزارت سپاه و صنایع سپاه گرایش پیدا کردم و اولین کسی که من را به این سمت آورد، آقای علی‌عسگری بود.  

ضرغامی در پاسخ به سوالی در خصوص احتمال کاندیداتوری اش در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: اتفاقاً صریح‌ترین حرف را در این قصه من زده ام و گفته‌ام که در نیمکت جمهوری اسلامی برای هر کاری از جمله ریاست جمهوری هستم. آدم روی نیمکت هم با کت و شلوار نمی‌نشیند و آماده می‌نشیند و معنایش این است که من حداقل یک سال هست که در طول هفته به طور مستمر و مرتب حداقل در حوزه اقتصاد با جوانانی که تشکل دارند، عمدتاً به درخواست خودشان جلسه داشته‌ام.

وی در پاسخ به این سوال که آیا کاندیدای پوششی خواهید بود نیز گفت: نه پوششی و نه داربستی و نه اجاره ای هستیم و دلیل اینکه تکلیفم با این ها روشن است اینکه عضو هیچ حزب و گروه و قبیله و سازمانی نیستم و هیچکس با من به عنوان یک فرد خاص رابطه مشخص ندارد. معتقدم انتخابات ریاست جمهوری یک فضایی ایجاد می کند که آدم ها می‌توانند با مردم حرف بزنند و اگر اتفاقاً کسی توانست با مردم حرف بزند و راه حل‌هایش را بگوید و موانع را به بدون سانسور و روتوش به مردم بگوید مردم همراهی می‌کنند. ضرغامی پیرامون میرحسین موسوی نیز اظهار داشت: اندیشه‌های عدالتخواهانه میرحسین می توانست در یک مقطع زمانی ارزشمند باشد اما متاسفانه ورود نادرستش به صحنه سیاست و عدم ظرفیت شخصی، او را نابود کرد و من از نابودی او همیشه به عنوان یک واقعیت تلخ نام می برم.

شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد محسن رضایی هم اظهار داشت: محسن رضایی همیشه در جنگ فرمانده خوبی بدون اغراق بوده است. یعنی زمان محسن سپاه برای خودش یک زمانی بود. شهید طهرانی مقدم به من گفت که می خواهید در سپاه کاری بکنید فقط پیش محسن بروید چون بقیه دیگر خیلی محلی از اعراب ندارند و نه مطلب را درست می گیرند و نه قدرت حمایت دارند.

رئیس اسبق صدا و سیما در مورد علی مطهری هم بیان داشت: علی مطهری در بحث های فرهنگی خیلی حزب اللهی هست در سیاست هم خیلی حزب اللهی هست (باخنده). سوای این شوخی آقای علی مطهری شجاعتش را از پدرش به ارث برده ولی به نظر من بعضی مواقع در تحلیل های سیاسی دچار اشتباه میشود ولی دوست دارم که علی مطهری واقعاً هم عاقبت به خیر شود و هم در حوزه فرهنگ موفق باشد و به کشور خدمت کند.

وی در تشریح نظر خود پیرامون مهدی بازرگان نیز خاطر نشان کرد: یک لیبرال واقعی و شجاع بود چون بقیه لیبرال ها ادای لیبرال بودن را در آوردند.

ضرغامی در مورد آملی لاریجانی هم بیان داشت: چون در آن حوزه ای که من در موردش حساس بودم الان مسئولیت ندارد بگذاریم و نقدهای مان را برای کسانی بگذاریم که الان مسئولیت گرفتند. وی به مزاح گفت البته ایشان عضو شورای نگهبان هم هست و اگر رد صلاحیت شدم بدانید به خاطر چیست.

رئیس اسبق صدا و سیما با بیان اینکه آقای رئیسی شخصیتی است که در جایگاه رئیس قوه بیش از آنکه در کارنامه قبلی اش بود و انتظار می رفت عملکرد اظهار داشت: این را به خود ایشان هم گفته‌ام.

ضرغامی در مورد سعید جلیلی هم بیان داشت: یک الگو و نمونه کامل برای ارزش‌ها و معیارهای اسلامی هست که اگر یک روز به فضل الهی بتواند رای اکثریت مردم را به دست بیاورد، نشان دهنده بازگشت مردم به خیلی از ارزش‌های اصیل اسلامی است. ایشان را شخصاً خیلی دوست دارم و صداقت‌شان در رفتارهایشان را خیلی تحسین می‌کنم.

ضرغامی در مورد رضا شاه نیز بیان داشت: چند کار ماندگار عمرانی که دیگران به دلایل مختلفی برای این کشور انجام دادند، به نام او تمام شد و در موقع حمله دشمن و دفاع از ناموس ملت کشور را ترک کرد.

رئیس اسبق صدا و سیما با اشاره به مهاجرانی نیز خاطرنشان کرد: هیچ‌وقت به تحلیل‌هایش به عنوان یک نگاه صادقانه نهایی نتوانستم نگاه کنم ولی در عین حال الان حرف های خوبی می‌زند.

ضرغامی با بیان اینکه احمدی‌نژاد متفاوت‌ترین رئیس جمهوری است که اگر دچار حواشی نمی‌شد می‌توانست برای همیشه در کشورمان ماندگار باشد، تصریح کرد: ولی افسوس که برخی اتفاقات البته قابل ریشه‌یابی هم هست و اگر نمی‌گذاشت این اتفاق بیفتد این کشور از خدمات ارزشمندی که می‌توانست انجام دهد محروم نمی‌شد و همیشه دعای من این هست که خداوند احمدی‌نژاد را به ما برگرداند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر این که مرحوم منتظری افسوس بزرگ بچه‌های مثل ما هست‌ اظهار داشت: یک شخصیت بی‌بدیل که ویژگی‌هایش را در هیچ‌کس نمی‌شود پیدا کرد ولی به دلیل سادگی و عدم توانمندی مقاومت در برابر فریب‌کاری‌های منافقین هم خودش را نابود و هم انقلاب و کشور را از چنین شخصیتی محروم کرد.

وی در مورد سید محمد خاتمی نیز خاطرنشان کرد: آقای سید محمد خاتمی اگر می توانست به درستی به سرمایه اجتماعی که برای کشور فراهم کرده واقف باشد و خودش از آن حفاظت و حراست کند حتماً برای کشور خیلی خوب بود.

رئیس اسبق سازمان صدا و سیما در مورد مرحوم هاشمی رفسنجانی نیز گفت: آقای هاشمی یک فرد عملگرای موفق در مقیاس خود بود و اگر می‌توانست در نگاه ‌های راهبردی فرهنگی و سیاست خارجی و سبک زندگی اطرافیانش کارنامه بهتری برای خودش رقم بزند، حتماً یک شخصیت استثنایی می‌شد.

وی در مورد غلامحسین کرباسچی با بیان اینکه همه بدبختی‌های تهران به خاطر این بلند مرتبه شدن و نفس‌گیر شدن کوچه پس کوچه‌ها و نابودی ریه‌های مردم به نوعی با دست فرمان ایشان انجام گرفت اظهار داشت: به نظر من خطی که برای تهران ترسیم کرد خیلی به ضرر تهرانی ها تمام شد.

ضرغامی با اشاره به قالیباف اظهار داشت: قالیباف یک مدیر توانمند اجرایی است که اگر به درستی در قالب‌های صحیح قرار بگیرد و هم کارهای خوبی داشته باشد و از مجموعه رسانه‌ای صادقانه ای برخوردار شود، می تواند کماکان منشاء خدمات بزرگی در کشور باشد.

رئیس اسبق صداوسیما بیان‌داشت: حاج قاسم سلیمانی یک فرد استثنایی بود که شهادتش بیش از حیاتش موجب رونق اسلام و انقلاب شد.

منبع: خبرگزاری فارس

نظرات

  • سیدمجتبی ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۸:۳۶
    1 1
    جناب ضرغامی . مدتی ست در سخنرانیهاتون یکی به نعل میزنی یکی به میخ میکوبی . پنداری حال و هوای انقلابی گری و ولایتمداریتان آرام آرام به مسیری پا خواهد نهاد که زیر ۱ درجه در طول مسیر انحراف در آن دیده می شود . برادر ارجمند مستحضر باش زمانی به خود خواهی آمد که انحراف مسیری که اصلا قابل حس نبوده و دیده نمی شده بین شما و اهداف انقلاب و امام امت و رهبری فرسنگها فاصله ایجاد نکند . کمی تفکر و بصیرت اگر هزینه کنید بوضوح و با هزاران دلیل و شاهد و برهان پی خواهی برد که همین احمدی نژاد که در ۴ سال نخست مسئولیتش هزاران هزار هزار دعاگو برای خودش پشتوانه داشت و ملت او را در حد جنون دوست داشتند ( البته ۴ سال نخست ) به جایی رسید که اکنون اصلا ولایت فقیه را نه تنها قبول ندارد که اندیشه های مشایی منحرف چنان در ذهن محدودش رسوخ نموده که باید شک نمود که آیا عمیقا آرمانها و خود امام زمان را هم قبول دارد یا خیر . آنانی که او را مرید بودند و او را ستون انقلاب و وفادار به نظام و رهبری و شهدا می دانستند اکنون حاضر نیستند حتی شمائلش را بنگرند . وقتی دعای مومنین پشت سر نااهلان انقلاب نیست آنوقت چگونه شما انتظار دارید که او راه انحرافی را برگردد و بشود دلسوز و غمخوار نظام و ملت و حامی رهبری . او اگر میتوانست برگردد که دچار انحرافات شدید عقیدتی نمی شد . حجتیه ای ها هم او را طرد میکنند . بهترست حضرتعالی به امید آن باشید که بتوانید به یک امیرکبیر واقعی از میان مومنین و ولایتمداران گمنام دست یابی و زمینه دست یابی به کاندیداتوری او را فراهم کنی البته شخصیتی که در اطرافش مشایی ها و رفسنجانی ها و روحانی ها وووو پاچه خواریش نکنند و نتوانند بر آرمانها و عقاید انقلابی و دینی او رخنه کنند . به شما نصیحت میکنم در راه مستقیم بدون کوچکترین انحرافی قدم برداری سخن گویی عمل به تکلیف شرعی کنی تا در مدت زمان بتوانی وقتی پشت سر خود را مینگری نقطه شروع حرکتت را مستقیما در دید داشته باشی وگرنه به ناکجا آباد خواهی رفت و این بر تک تک انسانها مترتب است . خداوند توفیق خدمت به اسلام و انقلاب و آرمانهای شهدا را به همگی ما عنایت فرماید و ما را تا زمانیکه فرشته مرگ جانمان را می ستاند یک لحظه به خودمان رهایمان نکند بحق محمدوال محمد
  • میربهادر ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۰۰:۰۹
    1 0
    شما که از همه گفتی بگو خودت چه گلی به سر مردم و این مملکت زدی هرچی بدبختی می‌کشیم از ندانم کاری امثال جنابتان داریم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.