سه‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸

مقابل مالی دومین محک اسکوچیچ و شاگردانش رقم می‌خورد

تقابل تیم ملی با منتخب باشگاه‌های فرانسه

حمید رضا خداشناس

تیم ملی فوتبال

تیم ملی کشورمان در دومین بازی خود با سرمربیگری دراگان اسکوچیچ عصر فردا در ترکیه به مصاف تیم ملی مالی، یکی از تیم‌های قدرتمند آفریقا می‌رود و بدون شک این بازی می‌تواند محک جدی برای اسکوچیچ و شاگردانش باشد.

به گزارش قدس آنلاین، پیش از این به خاطر مثبت شدن تست کرونای پنج بازیکن مالی شایعه‌هایی مبنی بر لغو این بازی منتشر شده بود. تیم ملی در نخستین بازی خود پس از تعطیلات کرونا پنجشنبه هفته گذشته در تاشکند به مصاف ازبکستان رفت و توانست در یک دیدار برتر میزبان خود را با گل‌های آزمون و طارمی زمینگیر کند و حالا مالی با  بازیکنان خوب و مطرحی که همه در اروپا بازی می‌کنند می‌تواند چالش مهمی برای ملی پوشان کشورمان باشد. تیم ملی فوتبال مالی نیز پیش از روبه‌رو شدن با ایران یکی از تیم‌های قدرتمند قاره آفریقا را شکست داد. این تیم  در دیدار با تیم ملی غنا با برد قاطع ۳ بر صفر زمین را ترک کرد تا هم انتقام شکست در دو بازی آخر روبه‌رو را بگیرد و هم برای ایران خط و نشان بکشد. برای مالی در این مسابقه حمری ترائوره (۳)، البیلال توره (۴۹)، هایدرا (۷۵) گلزنی کردند.

*دو جین لژیونر

تیم ملی مالی در رده‌بندی فیفا در جایگاه ۵۷ جهان قرار گرفته و با وجود داشتن ستاره‌هایی در تیم‌های بزرگ جهان هیچ گاه موفق به حضور در جام جهانی نشده است. در حال حاضر هدایت این تیم را محمد ماگاسوبا، از مربیان اهل مالی است. این مربی در این اردو ۳۰ بازیکن را به تیمش فراخوانده است که جملگی آن‌ها در لیگ‌های اروپایی بازی می‌کنند اما دو بازیکن صاحب نام و اصالتاً اهل مالی، درخواست این سرمربی را رد کردند. آداما ترائوره بازیکن سابق بارسلونا که در ولورهمپتون بازی می‌کند و عبدالله دوکوره ستاره جدید اورتون بازیکنانی بودند که برای اولین بار به تیم ملی فوتبال مالی دعوت شدند ولی هر دو بازیکن دعوت تیم ملی را رد کردند و به این ترتیب برابر ایران به میدان نخواهند رفت. با این وجود همچنان بازیکنان شاخصی در تیم ملی مالی حاضر هستند که در دیدار برابر غنا هم بازی کردند. از ۱۳ بازیکن حاضر مالی در دیدار برابر غنا ۱۲ تن آن در لیگ‌های اروپایی بازی می‌کنند. در ترکیب این تیم بازیکنانی از رمیس، نانت، استراسبورگ، لنس، آنژرس، متز، لایپزیگ آلمان، ویتوریا گیمارش پرتغال و … بازی کردند. در واقع اکثر بازیکنان این تیم را فوتبالیست‌های شاغل در لیگ یک فرانسه تشکیل می‌دهند. از ستاره‌های صاحب نام مالی می‌توان به موسی مارگا، هم تیمی مهدی طارمی هم اشاره کرد. یکی از شناخته‌شده‌ترین فوتبالیست‌های اهل مالی، شیخ دیاباته مهاجم استقلال است که در سالیان گذشته برای این تیم بازی کرده و بیش از ۱۰ بار برای تیمش گلزنی کرده است اما فعلاً جایی در تیم ملی کشورش ندارد.

*دوستانه با طعم انتقام!

تیم‌های ملی ایران و مالی در حالی عصر امروز به مصاف هم می‌روند که این دو تیم در گذشته فقط  یک بار با هم دیدار کرده‌اند و حاصل آن پیروزی ۲ بر یک مالی بود. آن دیدار در سال ۲۰۰۹ در چارچوب بازی‌های چهار جانبه قطر برگزار شد که کریم انصاری‌فرد برای ایران و مصطفی و مامادو برای مالی گل زدند. در آن دیدار هدایت تیم ملی بر عهده افشین قطبی بود. حالا پس از سال ها فرصت انتقام برای ایران فراهم شده است که باید ببینیم آیا از این فرصت استفاده خواهد کرد!؟

*اسکوچیچ: بازی با مالی محک خوبی برای تیم ملی است

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت دیدار ایران با تیم مالی محک خوبی برای تیم ملی خواهد بود. به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، دراگان اسکوچیچ درباره دیدار دوستانه مقابل مالی اظهار کرد: بازی با مالی محکی خوب و جدی برای تیم ملی خواهد بود. از نظر من، مالی در کنار نیجریه و سنگال جزو بهترین تیم‌های آفریقایی است. تقریباً همه بازیکنان حریف تیم ملی در اروپا بازی می‌کنند. سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: مهم‌تر از همه، باید بتوانیم خودمان را هم‌سطح با آمادگی بدنی بازیکنان مالی به چالش بکشیم. شک ندارم که بازیکنان ما با انگیزه کامل در این میدان حاضر خواهند شد.

منبع: روزنامه قدس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.