شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۲

اخراج 7هزار کارمند بریتیش پترولیوم

بریتیش پترولیوم

پس از اینکه تقریبا 2500 کارمند بریتیش پترولیوم خواستار خروج داوطلبانه از این شرکت شدند، 7500 نفر دیگر بالاجبار اخراج خواهند شد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از رویترز، پس از اینکه تقریبا 2500 کارمند بریتیش پترولیوم (یک نفر از ده نفر) خواستار خروج داوطلبانه از این شرکت شدند، 7500 نفر دیگر بالاجبار اخراج خواهند شد.

این شرکت بزرگ نفتی در ماه ژوئن اعلام کرد تقریبا 15 درصد 70 هزار نیروی کار خود را اخراج خواهد کرد. این تعدیل نیرو بخشی از برنامه برنارد لونلی، مدیر ارشد اجرایی این شرکت برای کاهش هزینه ها و «بازآفرینی» کسب و کار این شرکت به سوی آینده بدون کربن است.

بسیاری از این اخراج ها شامل کارمندان دفتری از جمله بخش اکتشاف و تولید نفت و گاز می شود که بسیاری از مهندسان، زمین شناسان و دانشمندان این شرکت را ترک خواهند کرد.

سخنگوی بی پی ارقام تعدیل نیروی داوطلبانه را تایید کرد.

باتوجه به سقوط تقاضا و قیمت نفت به علت شیوع کرونا و فشارها از سوی فعالان و سرمایه گذاران برای مقابله با تغییرات اقلیمی، صنعت نفت با بزرگ ترین بحران خود تاکنون مواجه شده است

از 23 هزار و 600 نفری که واجد شرایط تعدیل نیروی داوطلبانه هستند، 2500 نفر درخواست داده اند که که شامل 500 نفر در مناصب بالا می شود.

این بدان معناست که یک چهارم تعدیل نیرویی که برنارد لونلی در ژوئن اعلام کرد، داوطلبانه خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.