سه‌شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۸

آمادگی ۴۷ درمانگاه حاشیه مشهد برای پذیرش بیماران مشکوک به کرونا

دبیر کارگروه مراقبت و درمان بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد

دبیر کارگروه مراقبت و درمان بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۴۷ درمانگاه خیریه و خصوصی در کنار مراکز جامع خدمات سلامت برای درمان سطح یک بیماران مشکوک به کرونا در حاشیه شهر مشهد در نظر گرفته شده است.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر علی اصغر انجیدنی افزود: تعداد کل درمانگاههای خصوصی و خیریه در نظر گرفته شده برای درمان بیماران مشکوک به کرونا در مشهد ۱۴۵ مرکز است که در تمامی مناطق این کلانشهر استقرار دارند.
وی ادامه داد: تمامی این درمانگاهها به ۲۲ مرکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته ویژه کرونا در مشهد متصل هستند و اطلاعات بیماران مراجعه کننده به آنها در سامانه سینا به ثبت می رسد.

دبیر کارگروه مراقبت و درمان بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده تست کرونا برای بیماران بر اساس اولویت در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت به طور رایگان انجام می شود.
وی افزود: اجرای طرح سطح بندی بیماران نقش موثری در کاهش بار بیمارستان ها و ازدحام در این مراکز دارد که در این راستا ۱۹ درمانگاه تخصصی در سطح ۲ و بیمارستانهای مشهد در سطح سه به بیماران کرونایی خدمات دهی می کنند.
دکتر انجیدنی ادامه داد: شهروندان در صورت بروز علائم مشکوک به کرونا می توانند از طریق تماس با شماره ۱۹۱ از نشانی مراکز خدمات جامع سلامت یا درمانگاه های ارائه دهنده خدمات سطح یک با توجه به محل سکونت خود مطلع شوند.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۵۷۴ هزار و ۸۵۶ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۳۷ نفر از بیماران کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۲ هزار و ۹۵۳ نفر رسیده است.
همچنین تاکنون ۴۵۹ هزار و ۲۵۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.
"پاندمی کرونا" در جهان تاکنون ۴۳ میلیون و ۴۳۶ هزار و ۵۸۶ نفر را بیمار کرده و جان یک میلیون و ۱۶۰ هزار و ۴۱۶ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است.
۳۱ میلیون و ۹۴۹ هزار و ۱۷۷ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان نیز تاکنون درمان شده‌اند.
در این میان آمریکا با هشت میلیون و ۸۸۹  هزار و ۵۷۷ بیمار کووید ۱۹ و ۲۳۰ هزار و ۵۱۰ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است.   
بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول مبتلایان و جانباختگان پاندمی کرونا جایگاه سیزدهم را در میان کشورهای جهان دارد.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.