چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶

داستان «داغ قره باغ» در شبکه افق روایت می شود

مستند «داغ قره‌‌باغ»

مستند «داغ قره‌باغ» روایتی از جنگ و درگیری تاریخی میان دو کشور ارمنستان و آذربایجان بر سر منطقه «قره‌باغ»، پنجشنبه این هفته روی آنتن شبکه افق می رود.

به گزارش قدس آنلاین،  مستند «داغ قره باغ» مناقشه سیاسی و جنگ نظامی میان آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه کوهستانی قره باغ را که پس از فرو پاشی شوروی شدت گرفت روایت می کند.

در این میان دولت وقت ایران برای برقراری صلح در این منطقه تلاش های فراوانی را انجام داده که در مستند مورد توجه قرار گرفته است.

در «داغ قره باغ» که ساخت آن سه سال طول کشیده، تاریخچه منطقه قره باغ مرور می شود و نقش جمهوری اسلامی در میانجیگری میان آذربایجان و ارمنستان برای حل و فصل ماجرا هم مورد بررسی قرار می گیرد.

این مستند با تهیه کنندگی امیر مهریزاد و کارگردانی سینا حسین پور، پنجشنبه هشتم آبان ساعت ۲۲ و تکرار آن ساعت ۱۲ روز بعد از شبکه افق پخش می شود

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);