شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹

مدیر پردیس سینمایی ارگ:

با این زمان‌بندی جدید سینما را باز نمی‌کنیم/ سینماهای تک کاربری محکوم به نابودی‌اند

صبا کریمی

پردیس سینمایی ارگ

پهلوانی با اشاره به اینکه در ساعات ابتدایی و میانی روز مردم سرکارند و به سینما نمی‌آیند، گفت: به دلیل عدم استقبال مردم و غیرقابل استقاده بودن ساعات تعیین شده برای بازگشایی سینماها، پردیس ارگ همچنان بسته خواهد بود.

به گزارش گروه فرهنگی قدس آنلاین، سپهر پهلوانی مدیر پردیس سینمایی ارگ در واکنش به بازگشایی سالن‌های سینمایی و محدوده فعالیتی آنها تا سقف ساعت ۱۸ گفت: موضوع فعالیت سینماها در این بازه زمانی برای همه سالن ها شرایط یکسانی ندارد، به دلیل اینکه همه سینماها تک کاربری نیستند و بسیاری از آنها مانند پردیس‌ها در مراکز تجاری واقع شدند و حتی اگر ساعت کاری سینماها را هم تغییر دهیم عملاً آنها نمی‌توانند فعالیت کنند چون مراکز تجاری پس از ساعت ۱۸ بسته خواهند بود.

وی در ادامه افزود: این شکل از فعالیت در پردیس‌ها ممکن نخواهد بود. از طرفی دیگر سینماها از ساعت ۱۵ و ۱۶ کارشان را شروع می کنند و مردمی که روزها مشغول به کارند که سینما نمی آیند. با پایان ساعت کاری هم که سینماها تعطیل می‌شوند و عملاً نمی‌توان استفاده‌ای از آن کرد.

پهلوانی با اشاره به میزان استقبال مردم از سینماها در دوران فعلی و پس از بازگشایی گفت: در دوران کرونا و مقاطعی که سینماها بازگشایی شدند هم استقبال چندان نبود و پس از آن که ظرفیت‌های مجاز ۵۰ درصد اعلام شد هم ۱۵ تا ۲۰ درصد مخاطب داشتیم و سالن‌ها پر نمی‌شدند. در این میان البته سینمای کوروش استثناء بود که فروش خوبی داشت اما سینماهای تک کاربری که محکوم به نابودی هستند و با این شرایط کاری دخل و خرجشان با هم جور نیست.

وی درباره تصمیم این پردیس به بازگشایی در ساعات تعیین شده گفت: پیش از اینکه این قانون جدید هم ابلاغ شود پردیس ارگ باز نبود الان هم در شرایط فعلی و با این زمان بندی سینما را باز نخواهیم کرد.  

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.