شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی:

۹۶ واحد آلاینده هوا در خراسان رضوی شناسایی شدند

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: ۹۶ واحد دارای آلایندگی هوا از ابتدای امسال در سطح استان خراسان رضوی شناسایی شده است.

به گزارش قدس آنلاین، تورج همتی مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال بیش از ۱۵۰ واحد صنعتی درحوزه هوا در سطح استان خراسان رضوی پایش شده اند که بیش ازدو سوم آن‌ها هوا را آلوده می‌کنند.
او افزود: با افزایش پایش‌های روزانه و شبانه صنایع ضمن پیگیری واحدهای دارای سوابق آلودگی هوا، شناسایی واحدهای آلاینده جدید نیز به طور مستمر دردستور کار است که دراین خصوص کوره‌های سنتی آجرپزی و آهک پزی، واحدهای ریخته گری مستقر در شهر مشهد بیشترین سهم را دارند.
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ادامه داد: صنایع بزرگی همچون ریخته گری و فولاد، تولید قطعات خودرو، پالایشگاهی و یتروشیمی و نیروگاهی، سیمان، گچ و آهک، ایزوگام  مورد پایش مستمر قرار دارند.

همتی بیان کرد: از ابتدای امسال فعالیت و میزان آلایندگی هوا در ۱۵۲ واحد به صورت روزانه و شبانه پایش شدند و ۹۶ واحد آلاینده شناسایی شدند که پس از صدور و ابلاغ اخطارنامه آلایندگی و در صورت عدم رفع مشکلات زیست محیطی توسط صاحبان صنایع، ضمن درج نام آن‌ها در فهرست صنایع آلاینده موضوع تبصره یک ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده و پرداخت جریمه آلایندگی، به مراجع قضایی نیز معرفی شدند.

او در این خصوص به صدور ۱۰۱ اخطاریه زیست محیطی به واحدهای آلاینده هوا در استان اشاره کرد و تصریح کرد: درحال حاضر بیش از ۶۰ درصد واحدهای پایش شده دارای استانداردهای لازم در موضوع سلامت هوا نیستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.