دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸

پژمان‌فر: تکلیف یک‌سوم ارزهای ۴۲۰۰ تومانی که قرار بود با آنها کالا وارد شود مشخص نیست

حجت الاسلام و المسلمین پژمان‌فر

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، گفت:در گزارشی که دیوان محاسبات در مجلس دهم ارائه کرد حدود یک‌سوم ارز دولتی که قرار بود با آنها کالا وارد شود، تکلیفش مشخص نبود.

قدس آنلاین؛ نصرالله پژمان‌فر رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تدوین گزارش این کمیسیون درباره تخلفات صورت گرفته در  اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی، گفت: اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی و تخلفات صورت گرفته در این حوزه یکی از مسائل جدی است که کمیسیون به آن ورود کرده است.

وی با بیان اینکه گزارشی که در کمیسیون در حال تدوین شدن است بخش‌های مختلفی دارد، ادامه داد: بخشی از این گزارش درباره تخلفاتی است که دیوان محاسبات نیز در مجلس دهم آنها را به نمایندگان طی گزارشی اعلام کرده بود.

نماینده مشهد در مجلس با اعلام اینکه برخی ارزهای دولتی را دریافت کرده‌اند و کالای وارد نشده است، اظهار داشت: کمیسیون به دنبال این موضوع است تا کالاهای که با ارز ۴۲۰۰ تومانی باید وارد کشور می‌شده و به دست مردم می‌رسیده است، وارد شود و با متخلفان این موضوع برخورد شود.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه در گزارشی که دیوان محاسبات در مجلس دهم ارائه کرد حدود  یک‌سوم ارز دولتی که قرار بود با آنها کالا وارد شود، تکلیفش مشخص نبود، عنوان کرد: افرادی هستند که این ارزها را دریافت کرده‌اند که دستگاه‌های امنیتی نیز در حال پیگیری این موضوع و شناسایی افراد هستند.

پژمان‌فر تصریح کرد:نکته مهم در این موضوع ارزهای ۴۲۰۰ تومانی این است که افراد پرتکراری هستند که ارزها را دریافت کرده‌اند و به ازای آن کالای را وارد نکرده‌اند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: در رزوهای آینده و با جمع‌بندی، گزارش کمیسیون برای قرائت در صحن علنی پارلمان تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.