پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶

آخرین آمار جهانی کرونا/ عبور شمار مبتلایان از ۵۶ میلیون نفر+جدول تغییرات

کرونا در جهان

طبق آخرین آمار در شب گذشته با افزایش ۶۱۱ هزار مبتلای جدید به ویروس کرونا، شمار مبتلایان در جهان از ۵۶ میلیون نفر عبور کرد.

قدس آنلاین: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۵۶ میلیون و ۵۶۴ هزار و ۴۷۵ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد،  یک‌میلیون و ۳۵۴ هزار و ۸۲۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۳۹ میلیون و ۳۵۲ هزار و ۸۵۸ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۷۳ هزار و ۷۶۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۱ میلیون و ۸۷۳ هزار و ۸۶۳ نفر رسیده است؛  تاکنون ۲۵۶ هزار و ۲۶۲ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴۵ هزار و ۴۳۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸ میلیون و ۹۵۸ هزار و ۴۸۳ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۳۱ هزار و ۶۱۸ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۳۵ هزار و ۶۴۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۴۰۳ نفر رسیده است؛ تاکنون ۱۶۷ هزار و ۴۹۷ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای فرانسه، روسیه، اسپانیا، انگلیس و آرژانتین نیز به‌ترتیب با ۲میلیون و ۶۵ هزار و ۱۳۸، یک‌میلیون و ۹۹۱ هزار و ۹۹۸، یک‌میلیون و ۵۴۲ هزار و ۴۶۷، یک‌میلیون و ۴۳۰ هزار و ۳۴۱ و یک‌میلیون و ۳۳۹ هزار و ۳۳۷ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ایتالیا با یک‌میلیون و ۲۷۲ هزار و ۳۵۲ مبتلا و کلمبیا نیز با یک‌میلیون و ۲۱۸ هزار و ۳ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به‌ترتیب با ۸میلیون و ۳۸۳ هزار و ۶۰۲، ۷میلیون و ۱۶۶ هزار و ۹۹۶ و ۵میلیون و ۳۸۹ هزار و ۸۶۳ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، ‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا،

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.