یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷

مدیرعامل شرکت آبفای استان همدان:

بهره‌برداری از فاز اول آبرسانی به ۱۰ هزار نفر جمعیت روستایی در ملایر

طرح آبرسانی

همدان- مدیرعامل شرکت آبفای استان همدان گفت: با راه اندازی مرحله نخست مجتمع آبرسانی شهید حاج قاسم سلیمانی و انتقال آب به روستای علی آباد دمق، وعده مسئولان شرکت آبفای استان همدان و شرکت آبفای ملایر در موعد مقرر محقق شد.

به‌گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب استان همدان ، سیدهادی حسینی بیداراظهار کرد: عملیات اجرایی این مجتمع از سال ۹۵ آغاز شد که در مجموع ۱۱ روستا با جمعیت نزدیک به ۱۰ هزار نفر از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

حسینی بیدار افزود: این پروژه که از مهمترین دغدغه‌های مسئولان شهرستان و مردم شریف این روستا و روستاهای همجوار بود، بلافاصله پس از یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی در دستور کار قرار گرفت و امروز با راه اندازی این مجتمع آبرسانی با اعتباری حدود هفت میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: با راه‌اندازی مرحله نخست این مجتمع آبرسانی به روستاهای کوسج‌خلیل، زیرآبیه، حسین‌آبادشاملو، دهنو و علی‌آباد دمق ، قشلاق‌دهنو و ده‌شاکر انجام خواهد شد که در صورت تامین اعتبارات بیشتر مرحله دوم مجتمع آبرسانی شهید حاج قاسم سلیمانی روستاهای ده‌شاکر، پیرمیشان، مبارک‌آباد و حسن‌آباد قشلاق نیز آبرسانی و در آینده نزدیک تحت پوشش قرار می‌گیرند.

مدیرعامل آبفای استان همدان با بیان اینکه در حال حاضر ۱۳۴ روستای شهرستان ملایر با جمعیتی حدود ۲۵ هزار خانوار زیر پوشش شرکت آب و فاضلاب است، گفت: برای احداث مجتمع، چهار حلقه چاه حفر و حدود ۱۲ کیلومتر خط انتقال، یک ایستگاه پمپاژ آب، تجهیزات برق و دیگر امکانات ضروری ایجاد شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.