دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵

دومین شهید مدافع سلامت در تربت‌حیدریه آسمانی شد

مرحوم دکتر مهرداد حیدری

دکتر و جهادگر بسیجی مهرداد حیدری متخصص مغز و اعصاب بیمارستان های آموزشی درمانی نهم دی و تامین اجتماعی تربت‌حیدریه روز دوشنبه به علت ابتلا به کرونا در راه دفاع از سلامت مردم به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

به گزارش قدس آنلاین، این پزشک متخصص و جراح مغز و اعصاب که به علت بیماری کرونا در بیمارستان تامین اجتماعی تربت‌حیدریه بستری بود پس از وخامت اوضاع جسمانی به بیمارستان امام رضا (ع) مشهد منتقل شد و صبح امروز به شهادت رسید.

این پزشک بسیجی و عضو گروه جهادی "قافله خاکی" تربت‌حیدریه هر سال با حضور در روستاهای محروم و دور افتاده این شهرستان به مداوای رایگان مردم محروم می‌پرداخت و پیگیر امور درمان محرومان بود.

هفته گذشته نیز سرگرد سیدحسین قاسمی از پزشکان و بهیاران تیپ ۱۷۷ شهید نصر اصفهانی ارتش مستقر در تربت‌حیدریه به عنوان نهمین شهید مدافع سلامت نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

حسین ابراهیمی‌پور، رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با صدور پیامی عروج آسمانی دکتر مهرداد حیدری از مدافعان سلامت این شهرستان را تسلیت گفت.

در متن این پیام آمده است: در وانفسای سخت مقابله با ویروس منحوس کرونا، انسان‌هایی از جنس عشق با لباس مدافع سلامت در میدان ایثار ایستاده‌اند و برای حفظ سلامت همنوعان خود از جانشان دست کشیده‌اند. پرکشیدن آلاله‌های عاشق، داغ سترگی است که در این روزهای سخت قلب‌هایمان را دردناک ساخته است و این ‌بار عروج آسمانی همکار عزیزمان شادروان دکتر مهرداد حیدری جامعه پزشکی و خانواده بهداشت و درمان شهرستان تربت‌حیدریه را سوگوار کرد.

این پیام می‌افزاید: شادروان دکتر حیدری از جراحان حاذق مغز و اعصاب و نمونه‌ یک انسان وارسته، عاشق و اخلاق‌مدار بود که تلاش‌های ماندگارش در عرصه خدمت به مردم در تاریخ این مرز و بوم ثبت شده و بی‌شک در نزد پروردگار متعال نیز از اجر والایی بهره‌مند خواهد بود.

در ادامه این پیام آمده است: اینجانب عروج آسمانی این مدافع سلامت را به خانواده معزز ایشان، جامعه‌ فرهیخته پزشکی، خانواده بزرگ بهداشت و درمان شهرستان و اقشار مختلف مردم تسلیت عرض نموده و علو درجات را برای آن عزیز سفر کرده از درگاه ایزدمنان مسئلت دارم.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

نظرات

 • محمد ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۸:۰۶
  0 0
  خدا بیامرزتش، روحش شاد
 • محمد دلداري سيوکي ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۲۰:۱۵
  0 0
  به اطلاع ملت شریف ایران برسانم دکتر مهرداد حیدری کارت شناسایی من بود هر کجا کار راستم هر کجا گیر می کردم و نیاز به یکنفری داشتم که شناسایی شوم اسم ایشان را تا می آوردم همه درهها به رویم گشوده میشدی ایشان بسیار خوب بودن مرد عمل و با ایمان و رشید در میان دوستانم پزشکان زیادی هستند که هر وقت به مطبشان مراجعه نموده ام با برخورد های نامناسب و چهره ای عبوس مواجه شده ام اما دکتر حیدری با چهره ای باز قلبی مهربان و ایمانی راسخ اصلا من نمی توانم خوبی های ایشان را بشمارم چون در قد واندازه تعریف از دکتر مهرداد نیستم بگذار کسانی از ایشان تعریف و تمجید کنند که چه بگویم محمد دلداری
 • پزشک آینده ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۲۳:۰۷
  0 0
  روحش شاد... واقعاً پزشک خوب و خوش اخلاقی بودند. خدا به خانوادشون صبر بده. برای شادی روحش صلوات بفرستید
 • فاطمه ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۸:۰۴
  0 0
  دکتر شهید حیدری نمونه کامل وارستگی بود عاشقانه وبدون ریاحی کار می‌کرد خداوند متعال بهشت نصیبشان گرداند..
 • اعظم ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۵:۳۲
  0 0
  بسیاراخلاق مدارونمونه یک انسان وارسته بود خدارحمتشون کنه
 • اعظم ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۵:۰۳
  0 0
  یک انسان به تمام معنا
 • محمد نداف ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۱۱:۵۹
  0 0
  بنده آنقدری که ازشهادت وهجرت دکترحیدری ناراحت شدم برای درگدشت پدرم غمگین نشدم زیراافرادی مانند دکترحیدری جایگزین ندارن وتافردی مثل دکترحیدری بخوادبرای جامعه پزشکی درست بشه هیهاته نمیشه

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.