سه‌شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۳

پدرام پاک آئین نماینده مدیران مسئول رسانه‌ها در هیأت نظارت بر مطبوعات شد

پاک آیین

 همزمان با برگزاری دومین مرحله از هجدهمین دوره تعیین نماینده مدیران مسئول رسانه‌ها در هیات نظارت بر مطبوعات، «پدرام پاک آئین» با ۷۵ درصد آرا، منتخب این دوره از انتخابات شد.

قدس آنلاین: مرحله دوم هجدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات  ساعت ۱۰ صبح امروز براساس تبصره ۱ ماده ۳۳ آیین‌نامه اجرایی قانون مطبوعات آغاز و تا ساعت ۱۶ امروز سه شنبه، چهارم آذرماه ۹۹ ادامه داشت.

در مرحله دوم یکهزار و ۸۶۸ نفر از مدیران مسئول واجد شرایط در انتخابات شرکت کردند که «پدرام پاک آیین» با ۷۵ درصد آرا از میان ۶۹ نامزد انتخابات، به عنوان نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات معرفی شد.

او جایگزین حسین انتظامی که پیش از این هشت دوره نماینده مدیران مسئول رسانه‌ها در هیات نظارت بر مطبوعات را بر عهده داشت ، می شود. 

پدرام پاک آیین دانش آموخته حقوق و وکیل پایه یک دادگستری است. خبرنگاری، عضویت در شورای سردبیری روزنامه های ایران و جام جم، مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،مدیر کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی ، موسس و مدیر مسئول خبرگزاری میزان از جمله سوابق پاک آیین است.
او شعارش «نه به اشرافیت مطبوعاتی» و «صدای رسانه های بی حامی» است.

پاک آیین همچنین سابقه مدیرکلی مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرعاملی خبرگزاری میزان، مدیر عاملی خبرگزاری کتاب، مدیرمسؤولی هفته نامه «کتاب هفته»، دستیاری معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیریت گروه فرهنگ و هنر رادیو فرهنگ را در کارنامه دارد. 


هیات سه نفره متشکل از قوه مجریه، قضائیه و مقننه، صحت انتخابات را تایید کردند.

به گزارش ایرنا ،تعداد چهار هزارو ۴۴ نفر از مدیران مسئول رسانه‌ها که صلاحیت‌شان برای شرکت در انتخابات بر اساس تبصره ۴ ماده ۳۳ آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات احراز و نام آن‌ها در فهرست اعلام شده در سامانه جامع رسانه‌های کشور قرار دارد، در انتخاب نماینده خود در هیات نظارت بر مطبوعات سهیم بودند.

نتیجه این مرحله از انتخابات نیز همانند مرحله نخست، بلافاصله پس از پایان مهلت قانونی و تایید کمیته ناظر، اعلام ‌شد.

حضور نمایندگان مرکز «ماهر» وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات و پلیس «فتا» در ستاد انتخابات برای افزایش ضریب امنیت انتخابات، ازجمله تمهیدات امنیتی هجدهمین دوره این انتخابات بود.

مرحله نخست هجدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات ۲۰ آبان‌ماه ۹۹ از ساعت ۱۰ صبح آغاز و با تایید کمیته ناظر بر انتخابات، پس از تمدید نیم ساعته در ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه به پایان رسید.

حدنصاب مشارکت بالای ۵۰ درصدی با مشارکت ۲ هزارو۲۶۱ نفر از مدیران مسئول واجد شرایط، در مرحله نخست بدست آمد اما با توجه به صراحت آیین نامه اجرایی انتخابات، منتخب مدیران مسئول نیز بایستی اکثریت مطلق آرا را کسب نماید که این حدنصاب، با اندکی فاصله به دست نیامد.

جدول تفکیکی مدیران مسئول واجد شرایط در انتخابات بر اساس دوره انتشار رسانه همراه با جزئیات آنها هم اکنون در نشانی e-rasaneh.ir/election/ قابل مشاهده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.