سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۸

احتمال جاری شدن سیلاب در خراسان رضوی

سیلاب

مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی نسبت به نفوذ و گسترش سامانه ناپایدار جوی از عصر فردا چهارشنبه ۱۲آذرماه و آبگرفتگی معابر در برخی مناطق استان هشدار داد.

به گزارش قدس آنلاین، بر اساس تحلیل نقشه‌ها  و تصاویر ماهواره در ساعات ابتدایی امروز پدیده غالب جوی در مناطق مستعد رخداد مه همراه با کاهش میدان دید است.

از فردا شب بتدریج بارش آغاز شده که در ابتدا به شکل رگباری با احتمال آبگرفتگی معابر در مناطقی از نیمه جنوبی استان است.

ضمن اینکه همراه با کاهش نسبی دمای هوا برای مناطق سردسیر کوهستانی بارش باران، برف و محورهای کوهستانی احتمال کولاک برف پیشبینی میشود.

این وضعیت بتناوب تا جمعه بعدازظهر ادامه خواهد داشت همچنین پیش‌بینی می‌شود طی این مدت اختلال در رفت و آمد جاده‌ای رخ خواهد داد.

مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در خصوص نفوذ و گسترش سامانه ناپایدار جوی از عصر فردا چهارشنبه ( ۹۹/۰۹/۱۲) و نحوه تاثیرگذاری آن در استان هشدار سطح زرد صادر کرد که در این هشدار آمده است:

- توصیف ناپایداری مورد انتظار:

بارش باران و برف همراه با کاهش دما و تشکیل مه از عصر فردا (۹۹/۰۹/۱۲) و به ویژه طی روز پنجشنبه در غالب نقاط استان.

- منطقه اثر: غالب نقاط استان

- اثرات مخاطره: احتمال آبگرفتگی در نواحی مستعد (بویژه برخی از نواحی جنوبی استان) همچنین افزایش شدت وزش باد با احتمال کولاک برف در محورهای کوهستانی، لغزندگی محورها و معابر، تشکیل مه و کاهش دید.

- زمان شروع : عصر چهارشنبه ۹۹/۰۹/۱۲

- زمان پایان: خروج هسته بارشی عصر جمعه   ۹۹/۰۹/۱۴

- توصیه: عدم صعود به ارتفاعات و عملیات کوهنوردی، کنترل و تنظیم دمای گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها و تاکید بر به همراه داشتن تجهیزات زمستانی در ترددهای جاده‌ای استان.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.