شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰

روند افزایشی ابتلا به کرونا در شهرستان سرخس متوقف شد

بستری های کرونا

فرماندار سرخس گفت: روند افزایشی ابتلا به کرونا در این شهرستان طی هفته گذشته متوقف شد و ثابت مانده است.

به گزارش قدس آنلاین، محمد رضا رجبی مقدم  افزود: طی هفته گذشته به طور متوسط روزانه هشت مورد ابتلای جدید به کرونا در شهرستان سرخس ثبت شده بود که بدین ترتیب بر اساس اعلام وزارت بهداشت این شهرستان ۱۰۰ هزار نفری با این تعداد مبتلای روزانه از نظر وضعیت قرمز کرونا به حالت نارنجی تغییر وضعیت پیدا کرده است.

وی ادامه داد: تاکنون از ۲ هزار و ۹۶۱ نفر جهت شناسایی ابتلا به کووید ۱۹ نمونه گیری شده است که آزمایش هزار و ۴۴۰ نفر مثبت و هزار و ۴۸۱ نفر نیز منفی بوده است همچنین حدود ۴۰ نفر نیز منتظر دریافت نتیجه آزمایش خود هستند.

فرماندار سرخس گفت: از هزار و ۴۴۰ مبتلای به بیماری کووید ۱۹، هزار و ۱۹۲ نفر بهبود یافته و ۲۴۸ نفر نیز در حال درمان هستند.

رجبی مقدم شمار فوتیهای ناشی از کرونا در این شهرستان را ۷۳ تن اعلام کرد و گفت: طی چند روز گذشته به طور متوسط یک یا ۲ نفر در این شهرستان به دلیل کرونا فوت شده‌اند و هم اکنون ۹ مبتلای به کووید ۱۹ نیز در بیمارستان لقمان حکیم سرخس بستری هستند.

وی میزان تردد جاده ای از این شهرستان به مشهد را زیاد عنوان کرد و گفت: یکی از دلایل این رفت و آمدها مراجعه مردم به مراکز درمانی مشهد است و بانوان باردار مدام برای بحث مراقبتهای بارداری، وضع حمل یا سزارین درخواست صدور نامه تردد به مشهد دارند.

فرماندار سرخس امکانات درمانی بیمارستان سرخس در بخش متخصصان به ویژه زنان و زایمان را مناسب ارزیابی کرد و گفت: با توجه به این که در بخشی از بیمارستان لقمان حکیم سرخس مبتلایان به کرونا بستری هستند مادران باردار از ترس ابتلای به کرونا به این بیمارستان مراجعه نمی‌کنند.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.