شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱

حجت‌الاسلام احمد سالک :

مذاکرات هسته‌ای و انتقام دو بحث جداگانه‌اند

سالک

نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه مذاکرات در طول این سال‌ها نتیجه منفی داشته و مشکلات تحریمی همچنان باقی است، گفت: انتقام خون شهید فخری‌زاده را گرفتن، نمی‌تواند مذاکرات را به هم بزند.

قدس آنلاین: حجت‌الاسلام احمد سالک عضو جامعه روحانیت مبارز تهران با اشاره به ضرورت پاسخ به ترور شهید محسن فخری‌زاده، گفت: جمهوری اسلامی در چهل و دومین سالگرد خود در مسیر اقتدار جهانی به سرعت پیش می‌رود و بستر جلب انسان‌های آزاده در سراسر جهان است و این موضوع موجب نگرانی استکبار جهانی شده است.

وی افزود: تروری که اخیراً انجام دادند از نوع بزدلانه، کور و ضعیفی است که از سوی سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه شکل گرفته و محکوم به شکست است.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: انتقام منطقی، دقیق و عقلایی در نظام جمهوری اسلامی طرح‌ریزی خواهد شد. اینکه عده‌ای تحلیل‌های بیگانگان را تشریح می‌کنند مبنی بر اینکه ایران خویشتنداری کند و حتی عربستان سعودی ما را دعوت به آرامش کرده است، ناشی از پس لرزه‌های ترس استکبار جهانی است.

سالک گفت: جمهوری اسلامی در جریان شهادت حاج قاسم سلیمانی اعلام کرد انتقام خواهیم گرفت و «عین الاسد» را موشک باران کرد، البته در همان زمان گفته شد که این تنها یک سیلی بود و انتقام سخت در انتظار است. پاسخ به ترور شهید فخری‌زاده قطعاً تدبیر و اقدام خواهد شد و هیچ‌گونه اثر وضعی در منطقه نخواهد داشت الا اینکه رژیم صهیونیستی دو سه روز است که در وضعیت وحشت به سر می‌برد.

وی تصریح کرد: ما باید انتقام را با نگاه به ابعاد مختلف مساله و محکم و به موقع بگیریم. اولین اقدام اینکه دستگاه‌های امنیتی باید شبکه‌ای که در ترور شهید فخری‌زاده دست داشته است، کشف کرده و با جریان نفوذ در داخل کشور برخورد قاطع کند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز افزود: ممکن است هنوز حلقه‌های نفوذ در گوشه و کنار کشور که به دنبال انجام عملیات‌های کور هستند، وجود داشته باشد بنابراین باید شبکه‌های منحوس و مزدور داخلی را ریشه‌کن کنیم.

سالک با بیان اینکه انتقام از آمریکا، اسرائیل و عربستان سر جای خود محفوظ است، گفت: مذاکرات در طول این سال‌ها نتیجه منفی داشته است زیرا هیچ تحریمی رفع نشده و مشکلات سابق همچنان سر جای خود است.

وی گفت: انتقام گرفتن نمی‌تواند مذاکرات را بهم بزند. آمریکایی‌ها هم فهمیدند که خطای بزرگی صورت گرفته و باید پاسخ آن را بدهند. ایالات متحده باید پاسخگو باشد، به دلیل آنکه وزیر خارجه آمریکا به عربستان می‌رود و با نتانیاهو و بن‌سلمان، جلسه عملیاتی علیه جمهوری اسلامی می‌گذارد.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه بحث‌های هسته‌ای و مذاکرات یک مقوله و موضوع انتقام گرفتن هم یک بحث جداگانه است، گفت: باید رعایت کنیم روابط تنظیم شده باشد. ما با مردم دنیا هیچ مشکلی نداریم، با سران سلطه مشکل داریم بنابراین نه به آمریکا، نه به ۱+۴، نه به اروپایی‌ها و نه به مذاکرات با آنها اعتمادی است و نتیجه‌ای هم برای ما نداشته است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.