سه‌شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲

طرح آبرسانی به ۶۶ روستای گیلان تا پایان امسال افتتاح می شود

آبفای گیلان-نشست مطبوعاتی

گیلان- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان ادر نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه از افتتاح و بهره برداری طرح آبرسانی به ۶۶ روستای این استان با اعتباری بیش از ۸۴ میلیارد تومان تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از آبفای گیلان ؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه که به صورت ویدئوکنفرانس از طریق اسکایپ با حضور خبرنگاران در ستاد مرکزی این شرکت و در دفاتر مدیران امور آبفای شهرستان ها برگزار و به صورت زنده نیز از اینستاگرام پخش شد گفت:  طرح آبرسانی به ۶۶ روستای این استان با اعتباری بیش از ۸۴ میلیارد تومان تا پایان امسال افتتاح و بهره برداری خواهد شد.

سید محسن حسینی، به تامین و تقویت کمیّت و کیفیت آب آشامیدنی ۲۰۰ روستای گیلان با جمعیتی بالغ بر ۱۱۳ هزار نفر پس از یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی استان نیز اشاره کرد و افزود: در این مدت با بهسازی تعدادی از چاه ها و تغییر ساختار ایستگاه های پمپاژ ۵۶۵ لیتر بر ثانیه به ظرفیت تامین آب شرب روستاهای گیلان اضافه شد که از مهم ترین آن ها می توان به ارتقای ایستگاه پمپاژ روستای صفرابسته آستانه اشرفیه و شهرهای شلمان، چاف و چمخاله اشاره کرد.

به گفته وی؛ در این مدت ۹ ماهه ۳۷۱ لیتر بر ثانیه آب شرب از تاسیسات شهری به روستاهای دارای تنش آبی انتقال داده شد.

وی به دیگر طرح های مصوب شرکت آب و فاضلاب گیلان جهت تامین پایدار آب شرب روستاهای استان اشاره کرد و گفت: آبرسانی به ۳۲ روستای شهرهای چاف و چمخاله در قالب ۴ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۹ میلیارد تومان و بهره مندی جمعیتی بیش از ۱۶ هزار و ۵۵۰ خانوار در سال جاری به بهره برداری می رسد.

نظرات

  • آرش ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۶:۳۸
    0 0
    روستای شهید پرور خشک اسطلخ از توابع بخش زیبا کنار استان گیلان با دارا بودن بیش از ۲۰۰۰ نفر جمعیت , قرار داشتن در مسیر اصلی جاده بندر انزلی به کیا شهر و همچنین دارا بودن جاذبه های گردشگری بسیارزیاد , متاسفانه از امکان برخورداری از آب لوله کشی و فاضلاب بهره مند نبوده و آب شرب آن از طریق چاه تامین می گردد. از سوی دیگربه دلیل شیب روستای مذکور به سمت دریا , بعضا چاه آب و فاضلاب منازل این روستا در یک مسیر قرار داشته که منجر به ورود آب فاضلاب به آب چاه و تهدید جدی سلامتی ساکنین و بروز بیماری های خطرناک برای ساکنین و گردشگران این روستا می گردد. در حال حاضر آب شرب اکثریت اهالی این روستا از طریق چاه های آب تامین می گردد که با مراجعه به هریک از منازل این روستا و مشاهده یک لیوان از آبی که از چاه های آنجا استخراج می گردد ، مشاهده خواهید نمود که رنگ آب متمایل به رنگ قهوه ای و پر از ذرات ریز معلق می باشد. ضمن اینکه آهن موجود در این آب نیز دارای بوی بسیار زننده بوده و بدلیل اثرات رنگی سیاهی که بر روی ظروف می گذارد ، حتی قابل استفاده جهت شستشو نیز نمی باشد. در همین راستا تاکنون پیگیری های متعددی از آب و فاضلاب روستایی استان گیلان نیز صورت گرفته که متاسفانه به نتیجه نرسیده است. از شما عزیزان تقاضامندم فکری به حال این روستا بنمایید. 1 ۰

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.