پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶

معاون استاندار خراسان رضوی:

صدور مجوز فعالیت‌های اقتصادی در خراسان رضوی تسهیل می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: با هدف بهبود فضای کسب و کار، صدور مجوز فعالیت‌های اقتصادی در خراسان رضوی تسهیل می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، علی رسولیان صبح امروز در نشست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی استان مصوبات کارگروه‌های مختلف یا موارد مشابه را به طور کامل اجرا نمی‌کنند و این موضوع بهبود فرآیندهای مرتبط با صدور مجوزها در فضای کسب و کار را دچار مشکل کرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: مصوبات کارگروه‌های استانی که مطابق با  قوانین و مقررات و دستورالعمل‌های ملی است، باید اجرا شود.  

وی گفت: بخشی از پاسخ دستگاه‌های اجرایی به استعلام‌ها برای شروع یک کسب و کار یا طرح سرمایه‌گذاری فراتر از قانون است.

رسولیان افزود: فرآیندهایی که منطبق بر قوانین و مقررات ملی است اجرای آن لازم است و مدیر دستگاه باید نسبت به عدم اجرای آن پاسخگو باشد اما دستورالعمل‌ها و مقرراتی که نیاز به اصلاح دارند باید بررسی و اصلاح شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: اصلاح و تسهیل فرآیندهای مربوط به صدور مجوزها در فضای کسب و کار باید در اولویت امور قرار گیرند تا بخشی از مشکلات اقتصادی استان حل شود.

وی گفت: طرح شناسایی، پایش و بهبود فرآیندهای منتهی به صدور مجوزهای دستگاه‌های اجرایی خراسان رضوی با هدف بهبود فضای کسب و کار از طریق تسهیل و تسریع در صدور مجوز فعالیت‌های اقتصادی توسط مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان در حال انجام است که در راستای اجرایی شدن اسناد بالادستی در حوزه فضای کسب و کار و رونق اقتصادی انجام می‌گیرد.

رسولیان تصریح کرد: در این طرح تصمیم بر این است که مطابق با شاخص‌های بانک جهانی در رتبه بندی محیط کسب و کار کشورها، فرآیند صدور مجوزهای کسب و کار در قالب چهار عامل مدارک، هزینه و زمان مورد نیاز اخذ مجوز و مراحل انجام کار، جمع آوری، پایش و در صورت نیاز اصلاح شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: در این راستا از ۳۰ فرآیند مربوط به صدور مجوزهای دستگاه‌های اجرایی در فضای کسب و کار تاکنون ۱۵ مورد اصلاح شده و ۶ مورد از این تعداد در شورای برنامه ریزی و توسعه استان به تصویب رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهادات اصلاحی برای فرآیندهای مربوط به احداث بنا و صدور پروانه احداث در خارج از حریم شهرها، فرآیند مربوط به ایجاد و بهره برداری مجتمع خدمات رفاهی و تیرپارکها، صدور پروانه احداث بنا در خارج از محدوده قانونی و حریم مصوب طرحهای استان، صدور پروانه پایان کار در خارج از محدوده قانونی و حریم مصوب شهرهای استان، صدور پروانه اکتشاف معدن نیز در نشست امروز مطرح شده که برای تصویب به شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارسال خواهد شد.  

رسولیان گفت: ۱۵ فرآیند دیگر مربوط به صدور مجوزهای دستگاه‌های اجرایی در فضای کسب و کار باقی می‌ماند که در کارگروه‌های بعدی بررسی و اصلاحات لازم بر روی آنها انجام خواهد شد.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.