سه‌شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰

با حضور استاندار خراسان رضوی

طرح‌های صنعت آب و برق خراسان رضوی با دستور وزیر نیرو افتتاح شد

پروژه‌های صنعت آب و برق خراسان رضوی

پروژه‌های صنعت آب و برق خراسان رضوی به مناسبت سی و دومین هفته از پویش هر هفته_الف_ب_ایران با دستور وزیر نیرو افتتاح شد.

به گزارش قدس آنلاین، رضا اردکانیان، وزیر نیرو، امروز در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های صنعت آب و برق خراسان رضوی به صورت ویدئوکنفرانس همزمان با دو استان سمنان و کردستان، که در شرکت برق منطقه‌ای خراسان با حضور استاندار خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: در هفته سی و دوم پویش هر هفته_الف_ب_ایران، ۱۴ پروژه در سه استان خراسان رضوی، سمنان و کردستان به بهره‌برداری خواهیم رساند که عمدتا در بخش برق است، البته طرح‌هایی در آبرسانی روستایی نیز وجود دارد.

وی افزود: ضمن تشکر از همه مدیران بابت تلاش در این حوزه و سایر دست‌اندرکاران، امیدواریم طرح‌هایی که امروز در خراسان رضوی افتتاح می‌شود و شامل پروژه‌های مربوط به افزایش ظرفیت برق و پارک آموزشی برای آموزش اپراتورهای بخش انتقال و فوق توزیع در سطح ملی و منطقه‌ای، برق‌رسانی روستایی، نیروگاه‌های خورشیدی و بادی و پروژه‌های آب‌رسانی به ۴۲ روستا با جمعیت حدود ۳۴ هزار نفر است، برای این استان و شهر مشهد مبارک باشد.

در این مراسم پارک بین‌المللی آموزش‌های تخصصی فوق توزیع و انتقال با سرمایه‌گذاری ۱۲ میلیارد ریال و با هدف افزایش مهارت و کاهش خطای نیروی انسانی در بخش‌های انتقال و فوق توزیع، ایجاد بستر مناسب جهت آموزش اپراتورها و تکنسین‌های تعمیر و نگهداری و جذب توریسم صنعتی در حوزه برق از کشورهای همسایه آغاز به کار کرد.

پروژه دیگر افزایش ظرفیت پست‌های ۱۳۲ کیلوولت خواجه‌ربیع و GIS بوعلی بود که بهره‌برداری از پست خواجه‌ربیع با هزینه ۳۲ میلیارد ریال و با هدف افزایش قابلیت اطمینان شبکه، تامین برق برای مشترکین در منطقه مرکزی شهر مشهد و کاهش تلفات در شبکه فشار متوسط و پست ۱۳۲ کیلوولت GIS بوعلی با هزینه ۷۴ میلیارد ریال و به منظور بهبود و افزایش پایداری شبکه شهر مشهد و تامین برق مشترکین جدید خانگی و تجاری انجام شد.

افزایش ظرفیت پست ۱۳۲ کیلوولت موبیل ترشیز در شهرستان کاشمر پروژه دیگری با هزینه اجرایی ۴۰ میلیارد ریال بود. همچنین برق‌رسانی به دو روستا با ۳۳ خانوار و با هزینه ۱.۲ میلیارد تومان نیز به بهره‌برداری رسید.

دو نیروگاه خورشیدی نیز به ظرفیت هر کدام یک مگاوات، جمعا با هزینه ۱۶ میلیارد تومان و یک نیروگاه بادی ۶۶۰ کیلوواتی با ۸.۵ میلیارد تومان هزینه در منطقه خرگرد شهرستان دروح نیز طی این مراسم افتتاح شد.  

همچنین طرح آب‌رسانی به ۴۲ روستا با جمعیت ۳۳ هزار و ۸۰۰ نفر به همت شرکت آبفا استان خراسان رضوی و با هزینه ۳۴.۶ میلیارد تومان در سی‌ و دومین هفته پویش هر هفته الف_ب_ایران افتتاح شد.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.