جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷

ناقلان خاموش؛ عامل نیمی از موارد انتقال بیماری کووید-۱۹

ناقلان خاموش

نتایج یک بررسی نشان داد: حداقل نیمی از موارد انتقال بیماری کووید-۱۹ در جهان توسط افراد آلوده به کروناویروس که علائمی از بیماری در آنان وجود ندارد، صورت گرفته است.

به گزارش قدس آنلاین، ایسنا نوشت، در این بررسی آمده است: حداقل نیمی از موارد انتقال بیماری کووید-۱۹ در سطح جهان ممکن است توسط ناقلان خاموش بیماری صورت گرفته باشد که ناآگاهانه ویروس را به دیگران منتقل کرده اند.

نتایج این بررسی تاکید کننده اهمیت اقدامات ضروری در حوزه سلامت عمومی از قبیل رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و شستشوی دستها حتی در افرادی که احساس کسالت ندارند، است تا از گسترش ویروس جلوگیری شود.  

محققان آمریکایی اظهار داشتند: برای کنترل همه گیری باید گسترش خاموش همه گیری را که از طریق ناقلان خاموش انجام می شود مورد توجه قرار داد.

در این بررسی محققان به مطالعه ۱۰ تحقیق پرداختند که برآوردهای آنان بر اساس اطلاعات هزاران مورد ابتلا در سطح جهان از زمان شروع شیوع کروناویروس تا ماه جولای است.

براساس این گزارش به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، محققان اظهار داشتند: پس از در نظر گرفتن چندین فاکتور از جمله مدت زمان لازم برای انتقال ویروس از فرد آلوده، حداقل ۵۰ درصد از موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در جهان ممکن است از قرار گرفتن افراد در معرض ناقلان خاموش بیماری ناشی شده باشد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.