شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۹

عبور شمار فوتی‌های کرونایی در جهان از ۲ میلیون نفر + جدول تغییرات

کرونا

طبق آخرین آمار جهانی تاکنون ۹۳ میلیون و ۵۳۶ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و ۲ میلیون و ۲ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش قدس آنلاین، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۹۳ میلیون و ۵۳۶ هزار و ۵۵۴ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۲ میلیون و ۲ هزار و ۴۵۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۶۶ میلیون و ۸۳۵ هزار و ۱۴۶ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۲۳۰ هزار و ۴۵۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۳ میلیون و ۸۴۸ هزار و ۴۱۰ نفر رسیده است؛ تاکنون ۳۹۷ هزار و ۹۹۴ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۵ هزار و ۶۷۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۰ میلیون و ۵۲۸ هزار و ۵۰۸ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۵۱ هزار و ۹۵۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۶۸ هزار و ۶۵۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸ میلیون و ۲۳۶ هزار و ۱۱۵ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۰۷ هزار و ۱۶۰ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ترکیه و ایتالیا نیز به‌ترتیب با ۳میلیون و ۴۹۵ هزار و ۸۱۶، ۳ میلیون و ۲۶۰ هزار و ۲۵۸، ۲ میلیون و ۸۵۱ هزار و ۶۷۰، ۲ میلیون و ۳۶۴ هزار و ۸۰۱ و ۲ میلیون و ۳۳۶ هزار و ۲۷۹ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای اسپانیا با ۲میلیون و ۲۱۱ هزار و ۹۶۷ مبتلا و آلمان نیز با ۲ میلیون و ۴ هزار و ۱۱ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۱۴ میلیون و ۱۱۲ هزار و ۱۱۹، ۱۰ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۷۳۸ و ۷ میلیون و ۳۳۹ هزار و ۷۰۳ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به 1 ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.