چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳

حمله تند مسعود فراستی به فیلم «شیشلیک»

فیلم سینمایی «شیشلیک»

مسعود فراستی، در برنامه «هفت»، به تندی از «شیشلیک» محمدحسین مهدویان، انتقاد کرد و گفت تماشاگرانی که به این فیلم می‌خندند، وضع‌شان خیلی خراب است.

به گزارش قدس آنلاین  مسعود فراستی که پس از دیدن «شیشلیک» ساخته محمدحسین مهدویان در جشنواره فجر، برافروخته سالن را ترک کرده و قول داده بود به زودی این فیلم را به نقد خواهد کشید، شب گذشته (سه‌شنبه ۱۴ بهمن) در برنامه سینمایی «هفت»، به تندی از این فیلم و کارگردانش، انتقاد کرد. 

او گفت: «این فیلم به حدی توهین‌آمیز است که فقط ضد کارگر و کار نیست بلکه ضد انسان است و برخلاف ظاهر انتقادی فیلم، طرفدار وضع موجود و لمپن بورژواها و دلالان است. من با اجازه دوستان می‌خواهم بگویم کسانی که به این فیلم می‌خندند، باید فکری برای خودشان کنند چون وضع‌شان خیلی خراب است! فقط شکم‌سیران می‌توانند به این فیلم بخندند، شکم‌سیرانی که با پول دلالی و کثیف می‌توانند سرپا باشند.

این منتقد ادامه داد: «من از همان فیلم اول مهدویان، گفتم این جوان، سینما را بلد نیست و ادا در می‌آورد؛ مطلقا نه دنیایی دارد، نه تعهدی به سوژه‌هایی که انتخاب می‌کند. تعهد یعنی این‌که کارگردان با سوژه مدنظر در فیلم، مساله داشته باشد.»

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.