چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰

آرای غیرواقعی یک فیلم جشنواره فجر ۳۹ تایید شد/ حذف آرای مخدوش

بهترین فیلم از نگاه تماشاگران

روابط عمومی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، درباره پیگیری و حذف آرای غیرصحیح در انتخاب «بهترین فیلم از نگاه تماشاگران» اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

به گزارش قدس آنلاین، در اطلاعیه‌ روابط عمومی سی و نهمین جشنواره ملی فیلم فجر که در پی به پایان رسیدن ثبت آرای مردمی در سایت سمفا صادر شده، آمده است:

«سامانه «آرای مردمی» در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر برای نخستین بار طراحی شد و مخاطبان و اهالی سینما را در اقدامی نوین و به شکل لحظه‌ای و برخط در جریان آرای داده شده به ۱۶ فیلم جشنواره قرار می‌داد. در این راستا، سواستفاده‌هایی در مواجهه با این طراحی جدید مبتنی بر شفاف‌سازی، رخ داد که مورد انتقاد اهالی سینما و رسانه قرار گرفت.
بر این اساس، ذکر چند نکته مهم ضروری به نظر می‌رسد:

۱- سامانه «آرای مردمی» به‌ گونه‌ای طراحی شده که آرای غیرصحیح را در امتیازدهی نهایی به‌شمار نمی‌آورد.

۲- کنتور موجود در سمفا در طول جشنواره به‌صورت برخط تعداد آرای مأخوذه را صرف‌نظر از صحیح بودن و کیفیت امتیازات نمایش می‌داد و می‌دهد.

۳- در طول برگزاری جشنواره حدود ۵٪ آرای سه فیلم، غیرصحیح بودند اما این مقدار در ساعات پایانی به رقم قابل توجهی رسید که در امتیاز نهایی، منظور نخواهند شد.

۴- شماره‌تلفن‌ها و آی‌پی‌هایی که درصدد این اختلال بوده‌اند، در اختیار تهیه‌کنندگان ذی‌ربط و مراجع ذی‌صلاح قرار خواهد گرفت.

روابط عمومی جشنواره فیلم فجر.»

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.