سه‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵

ادعای وزیر کشور ترکیه درباره حضور عناصر پ‌ک‌ک در ایران

سلیمان سویلو

وزیر کشور ترکیه ادعا کرد که در عراق و ایران ۵ هزار عنصر گروه تروریستی پ ک ک حضور دارد.

قدس آنلاین:  سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه طی سخنانی در پارلمان این کشور که درباره عملیات ترکیه در کردستان عراق برگزار شده بود، با بیان اینکه شمار تروریستها(عناصر پ‌ک‌ک) در ترکیه به کمتر از ۳۰۰ نفر رسیده است، ادعا کرد که در ایران و عراق ۵ هزار نفر از این عناصر وجود دارند. همچنین در سوریه نیز ۱۵ هزار تروریست(عناصر ی‌پ‌گ) حضور دارند.

این در حالیست که عناصر این گروه تروریستی و شاخه آن که پژاک است، بارها از سوی نیروهای نظامی ایران مورد ضربه قرار گرفته اند.  

وزیر کشور ترکیه پیش از این نیز ادعاهایی اینچنین را مطرح کرده بود که با پاسخ مقامات نظامی ایران روبرو شده بود اما این اظهارات خود را تکرار کرد.

سویلو در ادامه اظهارات خود در خصوص جنایات گروه پ ک ک در ترکیه گفت: این گروه از ۱۹۸۰ تاکنون بیش از ۶۰۲۱ شهروند غیر نظامی را از بین برده است.

وزیر کشور ترکیه با اشاره به اقدام پ ک ک در کشتن ۱۳ گروگان خود در منطقه گارا در کردستان عراق گفت: مراد قاراییلان(فرمانده نظامی پ‌ک‌ک) را کشته و هزاران تکه خواهیم کرد.

وی پیش از این نیز گفته بود که اگر قاراییلان را پیدا نکرده و نکشتیم، خانواده شهدا به روی من تف بیندازند.

اوایل هفته جاری ترکیه عملیاتی را در کردستان عراق و در منطقه گارا انجام داد که برای آزادی ۱۳ گروگان نظامی این کشور از دست گروه تروریستی پ ک ک انجام گرفت اما هر ۱۳ نفر آنها کشته شدند. مقامات ترکیه عنوان می کنند که این افراد با تیر خلاص به سرشان جان خود را از دست داده‌اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.