چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۸

آستان قدس رضوی ۵۰۰۰ حافظ قرآن کریم تربیت می‌کند

مدیر مرکز قرآن کریم و رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی

مدیر مرکز قرآن کریم و رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی از برنامه‌ریزی برای تربیت ۵۰۰۰ حافظ قرآن کریم در آستان قدس رضوی خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، حجت‌الاسلام سیدمسعود میریان اظهار داشت: یکی از سیاست‌های اصلی حوزه قرآن در آستان قدس رضوی این است که برنامه‌ها و آموزش‌ها به ویژه در دوران شیوع کرونا به سمت مجازی سوق پیدا کرد و به دلیل فراهم شدن زیرساخت‌ها این وضعیت در دوران پساکرونا نیز ادامه خواهد داشت.

مدیر مرکز قرآن کریم و رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی بیان کرد: دوره‌های آموزش مرتبط با قرآن کریم نیز در این ایام از حالت حضوری به وضعیت مجازی تغییر پیدا کرد.

میریان افزود: حدود ۱۰ هزار قرآن آموز را نیز در مهدالرضاها تحت آموزش خود داریم و این آموزش‌ها نیز به صورت مجازی دنبال می‌شود.

وی گفت: کرسی‌های تلاوت رضوی نیز از دیگر برنامه‌های پرمخاطبی است که همچنان با قوت ادامه پیدا می‌کند؛ این برنامه از سال ۹۶ آغاز شده و اینک نیز عمدتا به صورت مجازی دنبال می‌شود.

میریان خاطرنشان کرد: ویژگی این برنامه این است که با همکاری خادمیاران قرآنی در سراسر کشور نیز اجرا می‌شود و همه روزه نیز از ساعت ۱۸:۳۰ در محل دارالقرآن کریم حرم منور رضوی و از بستر فضای مجازی مقابل دیدگان مخاطبان قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: همچنین با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه تربیت حافظان قرآنی طرح تحفیظ قرآنی را کلید زده‌ایم و امیدواریم در قالب این طرح ۵۰۰۰ حافظ قرآن تربیت کنیم.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.