پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸

روحانی:

باید امور تولیدی را به مردم واگذار کنیم/ اجرای تعهدات و پیمان‌های بین‌المللی جزو وظایف انسانی و سیاسی همه دولت‌ها است

روحانی

رییس جمهوری با ناکید بر لزوم واگذاری امور تولیدی به مردم گفت: باید پشتیبان بخش خصوصی باشیم و به برنامه ریزی برای امور اجرایی کشور بپردازیم.

قدس آنلاین: حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در آیین بهره برداری ویدئوکنفرانسی از چهار طرح صنعتی و معدنی با تاکید بر واگذاری امور تولیدی به مردم گفت: هر روز اصرار دارم بخش های متعلق به دولت به مردم واگذار شود چون مردم بهتر می توانند تولید را اداره کنند.

وی گفت: ما باید پشتیبان بخش خصوصی کشور باشیم و به برنامه ریزی برای امور اجرایی کشور بپردازیم.

رییس جمهوری با بیان اینکه امروز پنجاه و یکمین جلسه افتتاح ما در سال ۹۹ است، افزود:  از آغاز سال که با شرایط بسیار سخت کرونا همراه با جنگ بسیار سخت اقتصادی مواجه بودیم، نمی دانستیم که آیا می‌توانیم این افتتاح ها را داشته باشیم یا نه اما خوشبختانه توانستیم این افتتاح ها را داشته باشیم و در مناسبت‌های دیگر هم به این افتتاح ها افزوده شد.

وی ادامه داد: امروز با سرمایه گذاری بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان طرح‌ها و پروژه‌ها افتتاح می شود و طبق آمار و ارقامی که در همین سال داشتیم، تحولاتی در بخش صنایع مشاهده می کنیم و فقط امروز ۷ و نیم میلیون تن تولید گندله آهن را افتتاح کرده‌ایم و این نشانه زنده و فعال بودن کشور و جهش تولید در کشور است.

رییس دولت تدبیر و امید گفت:  امسال شاهد حرکت در تولید و حتی رونق و جهش تولید بوده‌ایم و زنجیره فولاد در بخش‌های مختلف را کامل می کنیم. ضمن اینکه تقریباً بین محصولات تعادل وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: در طول این دولت توانستیم در بخشی از این زنجیره ها بیش از ۷۰% و بخشی هم بیش از ۸۰ درصد رشد و توسعه داشته باشیم؛ آن هم در شرایط تحریم، جنگ اقتصادی و کرونا که این یکی از معجزات قدرت ملت بزرگ ایران است که در هیچ شرایطی تسلیم نمی شوند.

رییس جمهوری اضافه کرد: مردم شرایط سیاسی و اقتصادی را به طور کامل احساس می‌کنند البته مردم در سختی، رنج و مشکلات هستند.

دولت آمریکا در برابر قطعنامه ۲۲۳۱ تسلیم شود

رییس دولت دوازدهم گفت:  وقتی کار را در دولت دوازدهم شروع کردیم، تداوم کار دولت یازدهم را در ذهن داشتیم و نمی‌دانستیم دیوانه‌ای در آمریکا سر کار می‌آید و جنگ بی‌نظیری را در تاریخ علیه ملت ایران آغاز می کند.

وی افزود: او فکر می کرد اگر این فشار را به ملت ایران وارد کند مردم زانو می‌زنند و تسلیم می‌شوند. امروز ملت آمریکا و دولت فعلی این کشور فهمیده است که رئیس جمهور سابق اشتباه کرده و امیدواریم این اشتباهات سریعتر جبران شود و دولت جدید آمریکا در برابر قانون، مقررات و قطعنامه ۲۲۳۱ تسلیم شود.

رییس جمهوری ادامه داد: تسلیم در برابر قانون عیب نیست و خجالت نکشیم. تسلیم در برابر زور عیب است؛ اینکه تبلیغات می شود ایران اخیراً اقداماتی انجام داده تا آمریکا را تحت فشار قرار دهد نادرست است.

روحانی گفت: ما که نمی خواهیم به آمریکا بگوییم در برابر فشار ما غیرقانونی عمل کند آنچه ما می‌خواهیم قانون است.

وی اضافه کرد: اجرای مقررات، قوانین، تعهدات و پیمان‌های بین‌المللی جزو وظایف انسانی و سیاسی همه دولت‌ها است بنابراین امیدواریم به قانون برگردند و بتوانیم در شرایط بهتر در جهان مراودات و تعاملات خود را  خصوصاً در بخش تجاری انجام دهیم.

ادامه دارد

 
 
 

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.