پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰

مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی:

با فعال شدن موتور ریسک ۷۰ درصد اظهارنامه‌های مالیاتی بدون رسیدگی پذیرش شدند

مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی

مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی گفت: با فعال شدن موتور ریسک به عنوان یکی از مهمترین دستاوردهای طرح جامع مالیاتی ۷۰ درصد اظهارنامه‌های مالیاتی بدون رسیدگی پذیرش شدند.

به گزارش قدس آنلاین، احمدرضا مدبرنیا مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی گفت: برای اولین بار و با اجرای ماده ۹۷ قانون مالیات‌های مستقیم امسال و برای عملکرد سال ۹۸، نزدیک به ۷۰ درصد خود اظهاری مودیان و بر مبنای الگوی مدیریت ریسک و تمکین مالیاتی مورد پذیرش قرار گرفت.

او افزود: این دستاورد در سایه اجرای پروژه‌های طرح جامع مالیاتی و حرکت نظام مالیاتی به سمت هوشمندسازی به دست آمده است.
مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی ادامه داد: همه نظام‌های مالیاتی با انجام بازی ریسک و تمکین مالیاتی به دنبال کاهش هزینه‌های وصول مالیات، افزایش رضایت مندی مودیان و وصول درآمدهای مالیاتی به صورت واقعی و عادلانه از فعالیت‌های اقتصادی می‌باشند که منجر به بهبود تمکین مالیاتی به عنوان شاخص کارآمدی و اثربخشی نظام مالیاتی می‌گردد.
مدبرنیا بیان کرد: بر مبنای دستورالعمل مذکور اولویت اول ادارات امور مالیاتی، رسیدگی به دفاتر و اسناد و مدارک ابرازی یا به دست آمده و متکی به بانک‌های اطلاعاتی سازمان می‌باشد.
او تصریح کرد: ادارات امور مالیاتی موظفند مادامی که مودیان مالیاتی همکاری لازم را در خصوص نگهداری و ارایه اسناد و مدارک مثبته داشته باشند و امکان حسابرسی بر مبنای یاد شده وجود داشته باشد؛ از اعمال سلیقه و برآوردهای غیرکارشناسی خودداری نموده و اولویت اول خود را در رسیدگی‌های مالیاتی، اسناد و مدارک قرار دهند
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.