یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۵

انفجار در پایتخت افغانستان/ ۳ نفر کشته و یک تَن زخمی شده‌اند

انفجار در کابل

پلیس کابل اعلام کرد که بر اثر انفجار بمب در پایتخت افغانستان، ۳ نفر از جمله یک کودک کشته و یک نفر هم زخمی شده‌است.

قدس آنلاین: به گفته فردوس فرامرز سخنگوی پلیس کابل پایتخت افغانستان  حوالی ساعت ۱۶:۲۲ دقیقه عصر امروز یکشنبه در ناحیه چهارم امنیتی این شهر نزدیک چهارراه بره‌کی انفجاری روی داده است.

بر اساس اعلام سخنگوی پلیس کابل، یک دستگاه خودرو بر اثر برخورد با مین منفجر شد و در نتیجه این حادثه یک نفر زخمی و ۳ نفر کشته شده اند.

تا کنون جزییات بیشتری در این باره منتشر نشده و هیچ گروهی نیز مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان( آوا)، این در حالیست که در ۳ ماه اخیر انفجار انواع مین ها در کابل افزایش یافته است و در این حوادث، ده ها نظامی و غیرنظامی کشته و زخمی شدند.

روز گذشته نیز ۳ انفجار در کابل به وقوع پیوست که حدود ۱۰ نفر در آنها کشته و زخمی شدند.

این در حالیست که دومین دور از روند مذاکرات صلح دولت افغانستان با گروه طالبان در شهر دوحه پایتخت قطر ۷ ژانویه ۲۰۲۱ آغاز شد؛ اما هیئت‌های مذاکره کننده پیرامون پیشرفت در این مذاکرات هیچ بیانیه امیدوار کننده ای را منتشر نکرده‌اند.

گفتنی است ائتلاف به سرکردگی آمریکا به بهانه‌های واهی مبارزه با تروریسم در سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۳ به کشورهای افغانستان و عراق حمله کرد؛ تجاوزی که جز افزایش خشونت‌ها و ناآرامی‌ها در این دو کشور نتیجه‌ای به همراه نداشت.

بر اساس توافق میان طالبان و آمریکا در دوحه قطر، نیروهای اشغالگر خارجی باید تا پایان ماه مارس سال جاری میلادی خاک افغانستان را ترک کنند؛ توافقی که کشورهای غربی عضو ناتو دائماً در تلاش برای نقض آن به بهانه‌های مختلف هستند.

از سوی دیگر و با تشدید حوادث امنیتی پس از وقوع سلسله انفجارهای اخیر در افغانستان، محور غربی به ویژه کشورهایی که نیروهای اشغالگر خود را در قالب اعضای ناتو در این کشور مستقر کرده اند، با بهانه‌های مختلف به دنبال نقض توافق آمریکا با طالبان برای خروج از افغانستان هستند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.