شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲

پلوسی خواستار بازنگری در روابط آمریکا با عربستان سعودی شد

پلوسی

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا بدنبال انتشار گزارش قتل «جمال خاشقجی»، خواستار بازنگری در روابط واشنگتن با ریاض شد.

قدس آنلاین؛ به نقل از سی ان ان، به دنبال انتشار گزارشی از سوی مدیر اطلاعات ملی آمریکا، مبنی بر دست داشتن بن سلمان ولیعهد عربستان در قتل جمال خاشقجی، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا وعده وضع قانونی برای تحریم مسببان این قتل را داد و خواستار بازنگری در روابط واشنگتن و ریاض شد.

پلوسی با صدور بیانیه ای درباره دست داشتن بن سلمان در قتل خاشقجی همچنین خواستار ارزیابی مجدد در روابط آمریکا با طرف سعودی شد.

پلوسی در این بیانیه نوشته است: در پی انتشار گزارش قتل جمال خاشقجی، دولت آمریکا باید در روابط خود با عربستان سعودی بازنگری کند.

در بیانیه رئیس مجلس نمایندگان در این باره آمده است: عربستان سعودی باید بداند که جهان نظاره گر اقدامات زننده آنها است و عاملان این عمل پاسخگو خواهند بود.

خاشقجی روزنامه نگار مخالف عربستان مهر ماه سال ۹۷ زمانی که برای انجام یک کار اداری به کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه مراجعه کرد، به قتل رسید اما جسد او هیچ گاه پیدا نشد.

سازمان سیا پس از قتل خاشقجی در کنسولگری عربستان در ترکیه با قطعیت بالایی گزارش داد که بن سلمان شخصاً دستور این قتل را صادر کرده است اما مقام های اطلاعاتی آمریکا به طور علنی در این باره صحبت نکرده و شواهدی ارائه نکرده اند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.