یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰

مجوز استقرار یک واحد خودروسازی در شهرک صنعتی ۲ قوچان صادرشده است

خودروسازی

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت قوچان گفت: صدور مجوز برای کارخانه خودروسازی در حوزه اختیارات شهرستانی و استانی نبوده و باید این مسئله در تهران پیگیری شود که در حال حاضر مجوزی در این زمینه برای یک سرمایه‌گذار در شهرک صنعتی ۲ قوچان صادرشده است.

به گزارش قدس آنلاین، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت قوچان با اشاره به مسئله سرمایه‌گذاری و احداث کارخانه خودروسازی در این شهرستان، گفت: یک سرمایه‌گذار بخش خصوصی با برندی مشخص که عمدتاً واردکننده بوده و در این زمینه تجربیاتی کسب کرده است، به دنبال این است که وَن، آمبولانس و ماشین‌هایی در این رِنج را در سطح ایرانی با یک برند مشخص وارد کند.

مصطفی پیرایش با یادآوری اینکه این فرد در سطح شهرستان زیرساخت آماده‌ای را در نزدیکی شهر قوچان دارد، افزود: در ابتدا بحث استقرار این کارخانه در نزدیکی شهر بود که کارگروه استان به دلیل قرار گرفتن در حریم شهر با این مسئله موافقت نکرد و قرار شد در شهرک صنعتی شماره ۲ استقرار صورت بگیرد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت قوچان بیان کرد: امکان استقرار این واحد صنعتی در شهرک صنعتی شماره ۲ با توجه به زیرساخت‌های موجود فراهم بوده و مشکلی نیز برای تأمین زمین وجود ندارد اما اگر درصد داخلی‌سازی بالا برود می‌توان زمین بزرگ‌تری ارائه داد.

وی تصریح کرد: صدور مجوز در حوزه اختیارات شهرستانی یا استانی نبوده و باید در سطح وزارتخانه این مسئله اظهارنظر شود که در حال حاضر مجوز استقرار برای این متقاضی در شهرک صنعتی شماره ۲ قوچان صادرشده است.

انتهای پیام/

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.