چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰

ظریف با پاشینیان دیدار کرد

ظریف و پاشینیان

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در ایروان به سر می‌برد، با kd;,g پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

قدس آنلاین: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در ایروان به سر می‌برد امروز (چهارشنبه) با «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان دیدار و گفت‌وگو کرد.   

ظریف که در مقصد دوم سفرش پس از باکو امروز وارد ایروان شد، پیش از این نیز با «آرا آیوازیان» وزیر خارجه ارمنستان دیدار و به گفت‌وگو نشست.

وی پیش از این نیز در سفر به باکو با «الهام علی اف» رئیس جمهور آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کرده بود. وزیر امور خارجه ایران و رئیس جمهور آذربایجان امروز در باکو درباره آخرین تحولات روابط دوجانبه، پروژه‌های مشترک اقتصادی، تنش‌های مرزی اخیر بین آذربایجان و ارمنستان و اجرایی شدن ابتکار همکاری‌های منطقه‌ای ۶ جانبه به رایزنی پرداختند.

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز (دوشنبه)‌ سوم خرداد در نشست هفتگی با خبرنگاران از سفر ظریف به این دو کشور خبر داده بود. 

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه بهمن ماه سال گذشته (۱۳۹۹) در چارچوب سفر به پنج کشور منطقه به باکو و ایروان سفر کرد. 

گفتنی است چندی پیش سخنگوی وزارت امور خارجه به تحولات رخ داده در مرزهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان واکنش نشان داد و گفت: ایران با حساسیت و دقت، تحولات روزهای اخیر در مرزهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان را دنبال می‌کند و امیدوار است اختلاف پیش آمده، هر چه سریع‌تر با درایت طرفین و از طرق مسالمت آمیز حل و فصل شود. 

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.