دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۷

جهاد اسلامی: در صورت تحرکات صهیونیست‌ها در مسجدالاقصی وارد عمل می‌شویم

جهاد اسلامی

یکی از رهبران جهاد اسلامی فلسطین ضمن هشدار نسبت به برگزاری راهپیمایی پرچم شهرک‌نشینان اشغالگر اسرائیلی در قدس، تاکید کرد که مسئولیت تمامی پیامدهای آن متوجه رژیم صهیونیستی است.

قدس آنلاین: خضر حبیب در گفتگو با الرساله نت تصریح کرد که ملت و مقاومت فلسطین هرگز اجازه هتاکی به مسجد الاقصی را نمی‌دهند و به هر بهایی که شده، جلوی تعرض شهرک‌نشینان به این مسجد مبارک را خواهند گرفت.

حبیب تاکید کرد که مقاومت به دقت اقدامات صهیونیست‌ها در قدس را تحت نظر دارد و در صورت برگزاری این راهپیمایی، آن وقت وارد میدان شده و کارهایی را که برای دفاع از مسجد الاقصی لازم است، انجام خواهد داد.

رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که به رغم هشدارهای محافل امنیتی و نظامی اسرائیلی نسبت به عواقب و پیامدهای خطرناک برگزاری راهپیمایی پرچم در قدس اشغالی، پلیس رژیم صهیونیستی موافقت خود با برگزاری آن را اعلام کرده است.

مقامات اسرائیلی در مورد برگزاری این راهپیمایی به شدت با یکدیگر اختلاف نظر دارند. به گفته بسیاری از رسانه‌های اسرائیلی، نتانیاهو و جبهه حامی او تلاش می‌کنند تا اوضاع در قدس را به هر شیوه‌ای که شده ملتهب کنند تا از این طریق بتوانند بر سر راه تشکیل کابینه تغییر بین یائیر لاپید و نفتالی بنت کارشکنی کرده و مانع از تشکیل چنین دولتی شوند.

این راهپیمایی قرار بود قبل از جنگ 11 روزه غزه برگزار شود اما ساعتی قبل از برگزاری آن مقاومت فلسطین که از قبل به صهیونیست‌ها نسبت به برگزاری آن هشدار داده بود، قدس اشغالی و برخی مناطق اشغالی دیگر را هدف حمله راکتی قرار داد و مانع از برگزاری این راهپیمایی در اطراف مسجد الاقصی شد.

مقاومت فلسطین بار دیگر نسبت به برگزاری این راهپیمایی تحریک‌آمیز در قدس هشدار داده و ممکن است برگزاری آن به ازسرگیری جنگ و درگیری‌ها در غزه و تشدید تنش در سرتاسر اراضی اشغالی منجر شود.

 «یحیی السنوار» رئیس جنبش مقاومت اسلامی حماس در نوار غزه، درباره تجاوز مجدد رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی هشدار داد و تأکید کرد که اگر صهیونیست‌ها بار دیگر به مسجدالاقصی بازگردند، مقاومت «زمین و زمان را بر سرشان خراب می‌کند».

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.